Originální název: Děvočka s Zemli

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-541-8

Triton (2006) 80-7254-541-8 216
Svoboda (1985) 183

První kniha série Alenka.

Alenčin tatínek je ředitelem moskevské zoologické zahrady na konci 21. století. A protože Alenka je děvčátko neobyčejně zvědavé a ke všemu se hned připlete, podaří se jí zachránit malého brontosaura, odhalí záhadu pyramid vymřelé civilizace Tutexů na Marsu, osvobodí jedno nešťastné strašidlo, zabrání meziplanetárnímu konfliktu, když vypátrá zmizelou delegaci Labuťanů, vyzkouší jak funguje stroj času, a hlavně přemluví tatínka, aby ji s sebou vzal na vědeckou výpravu do kosmu. Že se při putování vesmírem nebude nudit Alenka ani celá posádka kosmické lodi, o tom není pochyb. (Založil/a: powell)

vladislaus
  17. 10. 2011, 19:03
Je to soubor krátkých kapitol, které přímo na sebe nenavazují. Popisují veselé příhody předškoláka Alenky. Doporučuji pro malé děti, nejlépe jako četba na dobrou noc. Starší generace to již neocení.
Magyana
  12. 4. 2013, 12:55
Tohle byla snad moje první sci-fi knížka, proto je nezapomenutelná. Zrovna jsme ji dočetli se synem před spaním a s velkým potěšením jsem viděla, že ho taky bavila.
Mám vydání s ilustracemi Jaroslava Maláka, které jsou jedním slovem super.
SADS
  25. 9. 2016, 16:16
Moje asi první sci fi kniha, ale miloval jsem ji je skvělá. S odstupem času (rozumějte zestárnul jsem) jsem zjistil, že Alenka je trochu spratek, ale moc sympatický :)
Veve721
  25. 9. 2016, 22:18
Alenka z planety Země byla moje první sci-fi knížka, četla jsem jí několikrát, přímo jsem jí žrala, milovala jsem ji a všem bych ji doporučila, je veselá a zábavná a napínavá.
cailinka
  11. 5. 2013, 21:28
Moje první sci fi knížka , která mě ovlivnila na celý život. Úžasně napsaná. Moje nejoblíbenější dětská knížka a vracím se k ní stále . Doporučuji přečíst.
EvaElsa
  3. 11. 2010, 12:02
Souhlasím, vážně jedna z nejlepších sci-fi knížek pro děti. Pro mě vůbec nejlepší (celá trilogie). Je to skvělé, zábavné a dobrodružné. Navíc Jaroslav Malák byl geniální ilustrátor. Díky němu se text propojil s obrázky v jeden ohromující prostor - Alenčin svět budoucnosti je na dosah. Doporučuju přečíst si (znovu) v dospělosti.
Databáze je nyní doplněna o další dva díly, Alenčiny narozeniny a Milión Alenčiných dobrodružství.
Také se připojuji k názoru (viz Arccos), že by zde mělo být uvedeno 1. vydání (nakl.Svoboda, 1985, ilustace Jaroslav Malák), a ne tohle novodobé. My to četli jako první! ;-)
Arccos
  4. 10. 2010, 17:31
Toto je jedna z nejlepších sci-fi knížek pro děti. U nás byla nejdříve známa jako seriál v časopise Ohníček, kde se také poprvé objevily ilustrace Jaroslava Maláka. Ten dokonale vystihl atmosféru příběhů a jeho kresby k nim neodmyslitelně patří. K prvnímu vydání knihy pak byl znovu přizván, což byl výborný počin (obrázek zde ba CBDB ovšem pochází z jiného vydání, pro mě nepochopitelně už bez Maláka). Zbyvá doplnit, že vesmírná dobrodružství Alenky (v originále ještě zvukomalebněji Alisy) pokračují dalšímy příběhy, u nás taktéž vydanými v Ohníčku a následně i knižně.