Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kushielova střela

87%
4 17
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kushielova střela Originální název: Kushiel's Dart

Nejnovější vydání:
Triton - 2009
ISBN: 80-7387-181-9
Počet stránek: 680
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 9x v oblíbených
v přečtených 22x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 22x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2009) 80-7387-181-9 680

První kniha trilogie Kushiel.

Země Terre d'Ange je místo nedostižné krásy a půvabu. Říká se, že tu zemi našli andělé a příští potomstvo, které vzešlo ze sémě andělů a lidí, žilo podle jediného prostého pravidla: miluj podle touhy své.
Phèdre nó Delaunay je mladá žena, kterou jako dítě prodali do cizích služeb. Když její závazek koupí Anafiel Delaunay, je první, kdo pozná, kým a čím je: jednou z těch, které označila Kushielova střela, aby navždy prožívala rozkoš zároveň s bolestí.
Phèdre, stejně schopná špiónka jako i kurtizána, zavadí o spiknutí, které hrozí zničit samu podstatu její rodné země. Zrada ji přivádí na cestu; láska a smysl pro čest ji ženou dál. Události ji přivedou až na hranici zoufalství - a dál. Nenáviděný přítel, milující nepřítel, milovaný zrádce; ti všichni mohou mít v tomhle světě tutéž falešnou masku a Phèdre bude mít jen jedinou šanci zachránit všechno, co je jí drahé.
Zasazen do světa falešných básníků, proradných dvořanů, opěvovaných zrádců a opravdové machiavelistické podlosti je kniha románem o ušlechtilosti, vznešenosti, obětování, zradě a dalekosahajících spiknutích. Od dob Duny tu nebyl příběh srovnatelný s Kushielovou střelou - silný příběh o náhlém konci starého věku a počátku nového. (Založil/a: powell)

(více)  
Jacqueline Carey Jacqueline Carey
*09.10.1964

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Magyana
80% 80% 80% 80% 80%
  6. 2. 2016, 21:54
První díl trilogie o Phèdre má slušně našlápnuto. Autorka rozhodně stvořila propracovaný svět, jehož pletichy a politika jsou nesmírně zajímavé - pokud se nenecháte příliš zaslepit šťavnatými pasážemi.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, snadno se s nimi sžijete, fandíte jim, přestože Joscelin si mnohdy spíš zaslouží politovat, že vyfasoval tak těžkou a nevděčnou práci.
Jen si nemůžu pomoct - ta obálka mi připadá úplně blbá.
Jacinda
100% 100% 100% 100% 100%
  4. 6. 2016, 21:07
bichle tlustá jako prase, sex konečně popsaný s grácií a velice zajímavě pojatý příběh. jednalo se vlastně o přetavení našeho světa do fantasy. relativně neklišojdní postavy. akorát je vidět, že autorka vůbec neumí popisovat boj. ale čert to vem