Oproti času

Profil knihy je v jiném jazyce

Oproti času

Marenčin PT - 2011
ISBN: 978-80-8114-081-5

Marenčin PT (2011) 978-80-8114-081-5 232

Kostýmoví výtvarníci nezvyknú písať pamäti. Všetky ich spomienky, emócie aj myšlienky sú uložené v šatách do ktorých obliekajú hercov, aby im pripravili dokonalé zázemie pre tvorbu, aby kostýmom určili správny tón hrania. Milan Čorba porušil mlčanie a urobil dobre. Jeho spomienky sú nielen pútavé a obsažné, ale aj dojímavé, najmä pre čitateľa, ktorý prežil detstvo v tomto meste. Sú to spomienky bratislavského chalana z Podhradia, ale spoznáme sa v nich aj my, čo sme vyrastali v iných štvrtiach. Milan Čorba si nás pozval do kaviarne a vrátil nám kus detstva. Láskavo a s humorom. On, tvorca divadelných i filmových kostýmov, tentoraz vyzliekol donaha dobu v ktorej sme žili a pomáha nám pochopiť jej podstatu.
Milan Lasica

Milan Čorba (1940, Bratislava), kostýmový a scénický výtvarník. Pracuje v divadle, vo filme a televízii doma a v zahraničí. Učí na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Je držiteľom viacerých divadelných, filmových a televíznych výročných cien a ocenení.