Kaynova doba

Kaynova doba Originální název: Kaynova doba

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-702-X

Triton (2006) 80-7254-702-X 408

Říši Ettys již po celé věky nelítostí kněží bohyně Mortai, Paní nad zrozením, osudem a smrtí. Bez výčitek svědomí vraždí, plení a znásilňují, ale také z rozmaru nadělují zdraví, bohatství a štěstí. Nezodpovídají se nikomu, jen své Paní Mortai. Když se chudý a nevzdělaný mladík Kayn setká s kněžkou Amaël, může ji získat jen jediným způsobem - pokud se sám stane nenáviděným a obávaným mortaiem. Rozhodne se proto vstoupit do svatyně a při zasvěcení riskovat smrt... (Založil/a: powell)

lenickaa
  9. 10. 2016, 22:05
Výborná fantasy knížka, připomíná mi knížky od Jany Rečkové, ne že by kopírovala námět - vůbec, ale zvláštními pohledy. Další skvělá česká autorka fantasy.
alena.marie
  4. 10. 2011, 9:08
V celku mě překvapilo, že někdo v Čechách dokázal napsat takhle skvělé fantasy. A hlavně, že tuhle knihu skoro nikdo nezná! Chápu... Triton není zrovna nejbohatším nakladatelstvím a proto byl nejspíš problém v nedostatečné propagaci. Každopádně jsem ji přečetla jedním dechem, už několikrát a okamžitě se zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Nechybí jí nic. Je tam láska, drama, intriky, kouzla a politika.. Úžasné.. =)
kuburumba
  12. 5. 2010, 13:52
První polovina knihy mi přišla naprosto bezvadná, ale pak se to nějak pokazilo nebo co :-( , takže zatímco první půlku jsem přečetla jedním dechem, tu druhou jesm četla snad na pětkrát.