Filmy a hlášky Jiřího Sováka

Filmy a hlášky Jiřího Sováka

Petrklíč - 2011
ISBN: 978-80-7229-265-3

Petrklíč (2011) 978-80-7229-265-3 136

Dnes už málem zlidovělé hlášky z celé řady filmů a seriálů, ve kterých exceloval bohem políbený herec Jiří Sovák – toť hlavní menu nové knížky Roberta Rohála. Nepůjde tedy o hercovy memoáry či životopis, nýbrž o barvitou publikaci, která připomene prostřednictvím hlášek všechny jeho slavné filmy (Král Králů, Konec agenta W4C prostřednictvím psa pana Foustky, Kdo chce zabít Jessii, Pane, vy jste vdova!, Zabil jsem Einsteina, pánové..., Zlatá svatba, Marečku, podejte mi pero!, Což takhle dát si špenát, Co je doma, to se počítá, pánové...) či televizní seriály (Eliška a její rod, Byli jednou dva písaři, Arabela, Létající Čestmír, Chalupáři...), v nichž pod režijním vedením ostřílených režisérů „ partneřil“ s takovými herci, jako byli Vlastimil Brodský, Josef Kemr, Jiřina Bohdalová, Vladimír Menšík, Iva Janžurová, Libíček, Stella Zázvorková, Jiřina Jirásková, Miroslav Horníček a další herecké hvězdy. Nicméně hlavní hvězdou této knihy zůstává Jiří Sovák, jehož herecké kreace stejně jako dobře napsané i zahrané hlášky patří dodnes k tomu nejlepšímu v české filmové komediální tvorbě.