Osivo

Profil knihy je v jiném jazyce

Osivo

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2691-3

Ikar (2011) 978-80-551-2691-3 336

V laboratóriu parížskej univerzity sa odohrá rituálna vražda: profesorovi biológie Jérômovi Frostovi niekto odreže hlavu a na krk mu prišije hlavu potkana. Ide o boj proti pokusom na zvieratách?
Deti aj dospelí v Afrike zomierajú na záhadnú chorobu. Neskôr začínajú zomierať aj v Európe. Pre lekárov je to hlavolam. Možno ide o novú epidémiu, alebo dokonca pandémiu...
Austrálsky spisovateľ Ethan Harris, ktorý žije v Paríži, nájde doma svoju ženu mŕtvu s čudným listom na rozlúčku. Bola to samovražda, alebo niečo iné? Rozhodne sa, že vypátra pravdu. V napínavom deji sa začne objavovať čoraz viac mŕtvych. A to po celom svete. Vo Francúzsku, v Nórsku, v Nemecku, v Španielsku, v Afrike aj v Indonézii. Často ako obete nehôd či atentátov. Kto za tým všetkým stojí? Ekoteroristi?
To všetko sa čitateľ postupne dozvie, ak bude sprevádzať Ethana Harrisa na jeho cestách, pri ktorých sa krok za krokom blíži k pravde. Kniha pútavým spôsobom opisuje krajiny aj ľudské vzťahy a odkrýva záhady minulosti aj budúcnosti.

Z nemeckého originálu DIE SAAT (Bastei Lübbe GmbH & Co.KG, München 2010) preložil Platon Baker.

whack
  9. 9. 2015, 19:11
"Profesorovi biológie niekto odreže hlavu a na krk mu prišije hlavu potkana. Ide o boj proti pokusom na zvieratách?" kvôli tejto upútavke som si kúpil túto knihu, na ktorú mi padol zrak, lebo bola zľavnená z 15€ na 2€ vo výpredaji, ale rozoberá najmä viaceré iné problematiky dneška, akými sú napr GMO, kontrola dodávok osiva a preľudnenie. Napínavý ekologický triler, ktorému by som dal aj plný počet bodov, keby v ňom nebolo niekoľko názorových rozporov pre mňa – forma akou chceli korporácie kontrolovať pôrodnosť bola trochu prehrotená, na druhej strane environmentálne skupiny neboli vykresľované negatívne, čiže vo výsledku spokojnosť.