Přisolíme si - Vzpomínky válečného letce Jaroslava Nováka

Přisolíme si - Vzpomínky válečného letce Jaroslava Nováka

Naše vojsko - 2011
ISBN: 978-80-206-1238-0

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1238-0 336

Českoslovenští za hraniční letci byli průkopníky svobody našeho lidu v rámci Královského letectva ve Velké Británii za II. světové války. Jaroslav Novák byl jedním ze statečných u 311. čs. bombardovací perutě v RAF. S mnoha kamarády letci odešel v mládí do zahraničí, věrný své vlasti, aby neohroženě bojoval proti nacistickému Německu diktátora Adolfa Hitlera. Kniha je výjimečná svým pravdivým obrazem válečné doby. Z deníků, nahrávek a osobních rozhovorů napsal Jan Votava. _

Zany
  9. 3. 2015, 10:19
Téma zajímavé, osudy hrdiny barvité, ale zpracování opět pokulhává, jak je to bohužel u knih z Našeho vojska již "tradicí". V anotaci stojí "z deníků, nahrávek a osobních rozhovorů napsal", ale spíš to vypadá jen jako holé přepsané nahrávky, bez jakéhokoliv dalšího zpracování. Kniha je tak plná chyb, překlepů a dalších nedostatků, které by pečlivější redakční práce (pokud vůbec v nakladatelství nějaká proběhla) jistě vychytala.
Spousta příhod končí ve ztracenu, hrdina mluví o některém ze svých spolubojovníků a příhodu končí například s tím, že o jeho dalších osudech nic neví - solidní editor by například tyto další osudy dohledal a zvědavého čtenáře by uspokojil jejich popsáním v poznámce pod čarou.