Ako vychovávať dievčatá

Profil knihy je v jiném jazyce

Ako vychovávať dievčatá

Porta libri - 2011
ISBN: 978-80-89067-63-3

Porta libri (2011) 978-80-89067-63-3 254

Ten, kto hovorí , že „dievčatá sú dobručké a zlatučké“, nikdy nestretol moju dcéru. Čo s ňou mám robiť?
· Moja dospievajúca dcéra je na emocionálnej hojdačke. V jednu chvíľu je veselá, no o pár minút zmení náladu, stiahne sa a nebaví sa s nami. Je to v poriadku?
· Som mama a chcem byť najlepšou priateľkou svojej dcéry. Prečo to nefunguje tak, ako som si predstavovala?
· Aký vplyv má na dcéru, jej vývoj a rozhodnutia jej vzťah s otcom?
· Môže mi pri výchove mojej dcéry pomôcť kresťanská viera?
· Aký je biblický pohľad na otázky spojené s výchovou dievčat v dnešnom kontexte?

Tlak rovesníkov. Poruchy príjmu potravy. Rozhodnutia o vzťahoch, láske a sexe. Škola a vzdelanie. Životné ciele a ako ich dosiahnuť. Toto sú len niektoré otázky, ktoré dnešné dievčatá riešia. Ako sa vám, rodičom, darí viesť svoju dcéru na jej ceste od dievčatka k žene? Učíte ju robiť dobré rozhodnutia? Možno sa ešte len hrá, alebo je práve uprostred bláznivých tínedžerských rokov – vie vždy, že je vašou milovanou dcérou?

James Dobson James Dobson