Bleskový pochod

Originální název: Forced March

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-860-5

Baronet (2005) 80-7214-860-5 192

Píše se rok 1942 - úderný pluk SS Wotan se vzpamatovává po zničujícím bojovém tažení v Rusku. Jeho příslušníci jsou rádi, že byli staženi z fronty a že je jim dopřáno alespoň krátkého odpočinku. Chvíle oddechu však nemá mít dlouhého trvání. Vyčerpaní muži pod velením plukovníka Horsta Geiera jsou vybráni pro novou misi. Zpravodajské služby dodaly německému vrchnímu velitelství informaci, že Britové plánují útok na francouzský přístav Dieppe. Nejdůležitější teď byl čas. A existoval pouze jediný pluk, jemuž velení důvěřovalo, že se na předpokládané místo střetu přesune dostatečně rychle, tak aby se stačil zapojit do obrany důležité pobřežní baterie - vojáci Wotanu jsou opět na cestě do boje. (Založil/a: powell)

Lion438
  10. 4. 2011, 0:20
4 hvězdy, trochu jsem se ztrácel ve jménech, vím, že je to pro Kesslera typické, ale tady to byl extrém. Na můj vkus až moc podobných něčourských jmen.