Pražská domovní znamení vyprávějí

Pražská domovní znamení vyprávějí

Plot - 2011
ISBN: 978-80-7428-070-2

Plot (2011) 978-80-7428-070-2 244

Domovní znamení patří k Praze odedávna. Dotvářejí její neopakovatelnou atmosféru, která by bez nich byla o poznání chudší. Třebaže už neslouží k orientaci ve spletitých uličkách starého města, pořád ještě k nám promlouvají jejich symboly a příběhy -- a že mají co vyprávět. V této knize najde čtenář obojí, jak symboliku domovních znamení, tak osudy vznešených i prostých lidí, kteří svými láskami a sváry oživovali uličky i domy starého města. Stačí jen, aby si vybral, zda se vypraví za krásou a tajnostmi domovních znamení podle orientačních čísel domů, které zdobí, anebo podle zobrazených motivů, symbolických významů, barev, ulic, počtů, městských čtvrtí, uměleckých slohů anebo čistě náhodně podle toho, kam ho jeho nohy zavedou. Ať už se rozhodne jakkoli, času stráveného ve společnosti pražských domovních znamení rozhodně nebude litovat.