Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ocelová klepeta

88%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ocelová klepeta
Autor:
Originální název: Claws of Steel

Nejnovější vydání:
Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-938-5
Počet stránek: 200
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Baronet (2006) 80-7214-938-5 200

Když přijížděli klíčoví velitelé německé armády k „Vlčímu doupěti", mohli se jen v duchu dohadovat, proč je führer svolává. Ještě s jistotou nevěděli, že zanedlouho - v prvních dnech července roku 1943 - nastupují znovu na pochod k východu. A bude to tentokrát pochod ke konečnému vítězství, jemuž otevře cestu operace Citadela! K nejdůležitějšímu střetnutí dojde u města, které se jmenuje Kursk. To místo později vejde do povědomí všech, kteří se budou zabývat historií 2. světové války, jako legendární „kurský oblouk".
Úderný prapor SS Wotan, který už tolikrát v bojích osvědčil své vojenské kvality, prochází v té době tvrdým výcvikem. K sebevědomí vojáků má v nemalé míře přispět zacvičování s novým, děsivě vyhlížejícím tankem typu tiger. Tento obrněnec pomůže armádě nacistického Německa sevřít východního nepřítele do ocelových klepet, z nichž už nebude úniku.
Mnozí z příslušníků Wotanu už na východní frontě byli a myslí si tedy, že se takříkajíc „vyznají". Když však dorazí ke Kursku, jsou šokováni: Od jedné strany obzoru ke druhé nevidí nic jiného než ohromnou kompaktní masu sovětských tanků. Stovky, tisíce tanků! A ty se pomalu, ale neúprosně blíží.
Daleko odtud, nad mapou s aktuálními informacemi o pohybu sovětských jednotek, führer zděšeně pronáší: „Proboha, kde vzali bolševici tolik vojáků? Prověřili jste, jestli jsou ty informace vůbec správné?" Genrál Jodl, jemuž jsou otázky určeny, už ovšem ví to, co Hitler odmítá pochopit: Nacionálně socialistické Německo prohrávalo válku.
A potom přichází další nepříjemná informace: Spojenci se vylodili na Sicílii! Následuje překvapivý führerův rozkaz: Vybrané elitní jednotky se okamžitě přemístí z východu do Itálie! Někteří němečtí vojáci to přijímají jako šťastný los, ale jen do té chvíle, než u řeky Volturno u Neapole uvidí proti sobě nastupovat tisícovky mužů v uniformách barvy khaki. (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace