Vyššie záujmy

Profil knihy je v jiném jazyce

Vyššie záujmy

Artis Omnis, s.r.o. - 2010
ISBN: 978-80-89341-19-1

Artis Omnis, s.r.o. (2010) 978-80-89341-19-1 150

Kniha je výberom autorkiných poviedkových diel s tematicky rôznorodými príbehmi, ktoré nás svojím obsahom presvedčia o jej nevyčerpateľnej fantázii, invencii a majstrovskom rozprávačskom umení. Sedem príbehov nás uvádza do svetov, vybudovaných na tenkej hranici medzi reálnym a fantastickým, kde sa na pozadí obyčajných udalostí prirodzene odvíjajú nezvyčajné zápletky so šokujúcim rozuzlením. Poviedky v sebe nesú prvky vedeckej fantastiky, mytológie, hororu a detektívky s dramatickou gradáciou deja, oslavou irónie osudu a tým najčernejším humorom.

Lucia Droppová, dvojnásobná víťazka Ceny Fantázie, publikovala autorské poviedky v poviedkových zbierkach Fantázia 2009, O dúhovú lampu v krajine Zázračno 2009, Fantázia 2007, Istrocon 2009, Comics a Manga book 1. Jej scenáre k filmom Zvieratá, Podozrenie na a veršovaný Jánošík, boli úspešne sfilmované. Aktívne sa venuje písaniu popkultúrnych rubrík pre internetové portály, v časopise Fantázia a vlastnej románovej tvorbe. Každoročne prednáša na medzinárodných festivaloch Comics Salón, IstroCON v Bratislave a Fénixcone v Brne. Momentálne je doktorandkou UK v BA.