Ptáčku po směváčku přej mi štěstí

Ptáčku po směváčku přej mi štěstí Originální název: Mockingbird Wish Me Luck

PRAGMA - 2004
ISBN: 80-7205-131-8

PRAGMA (2004) 80-7205-131-8 203

Sbírka básní dnes již téměř kultovního autora. (Založil/a: Grimnir)

Abigor
  9. 6. 2014, 1:08
Kam zmizela ta roztomilá holka... je teda lepší výběr, aspoň mně se zdá. Proto stahuju jednu *. Jinak, básně jsou klasika, nestyděl bych se mnoho z nich označit za lyricko-epickou záležitost. Klidně to mohlo být napsaný v odstavcích a ne ve verších. To se mi na jeho básních líbí, většina jich ale nemá takovou sílu, jako v Kam...
-Nikola-
  7. 6. 2015, 11:40
Tuhle knihu mi dal do ruky kamarád. Jsem neskutečně ráda, že mi představil právě Bukowského. Nedá se souhlasit se všemi jeho názory na společnost, neboť Bukowski je člověk naprosto atypický a dalo by se říci že i vyjímečný. Už jsem se mnohokrát setkala s kritikou, ale ne tak upřímnou a uspořádáných ve verších. Bukowski si dělá, co se mu zlíbí. A tím mě naprosto dostal.
Myslí si, co chce. Píše si, jak se mu zachce. Nač se otravovat s interpunkcí, gramatikou a spisovnými výrazy?
Autobiografičnost díla je velmi podstatná. Vše zažil na svou kůži a nebojí se o tom napsat. Nebojí se říct, jak zkažený je. Jak je škaredý. Jak je znuděný společností, která neustále něco předstírá.
Nezávidím autorivi veškerou tíhu a zkaženost jeho života, ale zdá se mi, že on si ji užívá!