Neuvěřitelné historky ze světa zvířat

Neuvěřitelné historky ze světa zvířat

TeMi CZ - 2009

TeMi CZ (2009) 156

Svět zvířat je úchvatnou součástí přírody a nám lidem je blízký tím, že jej tvoří živí tvorové. Rádi sledujeme jejich život, jak se chovají a jak si dokážou inteligentně poradit v nejrůznějších zapeklitých situacích. Právě o tom vypráví tato zábavná a vtipná knížka, jejímž autorem je populární německý zoolog a propagátor přírody Mario Ludwig (nar. 1957). Zaměřil se na speciální fígle a triky, jež naši zvířecí spoluobyvatelé používají, aby se vypořádali s nástrahami prostředí a života. Z nich vybral přehršli skutečných zoologických lahůdek, například jaktože tučňáci nezmrznou, proč mormonští kobyláci dávají přednost buclatým partnerkám, čím to, že gekoni dokážou běhat po stropě, jak se raci přečůrávají, o rybkách, které se dorozumívají prděním nebo o kuriozní opičí kratochvíli – šermu penisem. Celkem na stopadesát poutavých historek o zvířecím důmyslu, které svéráznými humornými ilustracemi doprovodil proslulý kreslíř Jan Gulbransson (nar. 1949), tvůrce mnoha kreslených seriálů a filmů, zařazený do Síně slávy Walta Disneyho. Jejich společná knížka je netradičním a osvěživým výletem do mnohotvárné přírody, potěší, poučí a pobaví všechny bez rozdílu věku a vzdělání.

Mario Ludwig Mario Ludwig

IOIOIO
  10. 12. 2015, 20:11
Neobyčejně zajímavé! Poučí i pobaví milovníky zvířecí říše i ty, kteří se o zvířátka nějak extra nezajímají. Některým faktům se oko zdráhá uvěřit - ale když je to černé na bílém........