Veveričky

Profil knihy je v jiném jazyce

Veveričky

Perfekt - 2008
ISBN: 978-80-8046-390-8

Perfekt (2008) 978-80-8046-390-8 450

V rozprávkovom príbehu spoznáme chlapca Vincka na vozíčku a jeho kamarátky veveričky Veronky, ktorá sa „nervovo zrútila“, keď jej priam spod chvostíka spílili vlastnú jedľu. Rozprávanie o sile a význame priateľstva sa odohráva v pokojnom prostredí Orieškových kúpeľov, kde sa stretávame so zábavnými rekreantmi, prísnym doktorom Parom, predavačom Kešom alebo kúzelníkom Arašidom. O dramatické dobrodružstvá nemajú Vincko s veveričkou Veronkou počas pobytu v kúpeľoch núdzu. Spoločne prežité huncútstva im pomáhajú utužovať priateľstvo a pôsobia aj ako zázračný liek, ktorý pomaličky uzdravuje boľačky na tele aj na duši. Personifikované postavičky kúpeľných veveričiek nám opäť podávajú štylizovaný obraz ľudského sveta a jeho charakterov, ale aj správu o nenahraditeľnosti ľudskej empatie, dôvery a lásky. V rozprávke nájdeme aj stopy ekologického podtextu, ktorý v citlivej miere sprevádza autorove diela. Dej výstižne dopĺňajú hravé ilustrácie Petra Čisárika.