Ženy, jedlo a Boh

Profil knihy je v jiném jazyce

Ženy, jedlo a Boh

Tatran - 2011
ISBN: 978-80-222-0606-8

Tatran (2011) 978-80-222-0606-8 168

Geneen Rothová tridsať rokov študovala príčiny prejedania sa, učila a písala o ňom. Začína kľúčovou tézou: spôsob jedenia nemožno oddeliť od základných životných presvedčení človeka. Autorka nalieha, aby sme si všímali, čo skutočne potrebujeme a čo nájdeme v supermarkete. Predstavuje sedem základných zásad jedenia a prináša praktické rady, ktoré pomohli tisíckam žien. V závere hovorí o jedle ako o bráne k slobode a k tomu, po čom túžime najviac: o tajomstve chudnutia a žiarivej prítomnosti, ktorú mnohí nazývajú „bohom“.
Ak vo vzťahu k jedlu trpíte (jete priveľa alebo primálo, neustále na jedlo myslíte alebo sa snažíte vôbec naň nemyslieť), môžete sa oslobodiť. Stačí sa pozrieť do taniera. Odpoveď je v ňom. Neutekajte. Dívajte sa. Lebo keď privítame to, čomu sa najviac chceme vyhnúť, dotkneme sa niečoho vo svojom vnútri, čo je svieže a živé. Dotkneme sa života, ktorý naozaj chceme.
Táto knižka je úprimný ponor do hlbokého a napĺňajúceho vzťahu s jedlom, vlastným telom... a takmer všetkým ostatným. Jednoducho povedané, kniha Ženy, jedlo a boh je návodom, ako žiť.

#zdraví