Vystraš ma na smrť

Profil knihy je v jiném jazyce

Vystraš ma na smrť

Slovart - 2011
ISBN: 978-80-556-0283-7

Slovart (2011) 978-80-556-0283-7 406

Kedysi slávna herečka Janet Douglasová, teraz lady Nairnová, požiada režisérku Kate, aby režírovala predstavenie Macbetha, ktoré nielenže chce uviesť na svojom zámku v Škótsku, ale chce pri tom použiť niektoré rekvizity (nôž, zrkadlo a kotol), ktoré sa spájajú s touto hrou. Kate súhlasí, no len čo príde do Škótska, kde sa zídu aj s ostatní protagonisti hry, začne sa prejavovať záhadná kliatba. Kate nájde na kopci nad zámkom telo Lily, vnučky lady Nairnovej, no o chvíľu ju stretne živú a zdravú v zámku. Zakrátko sa ukáže, že o pôvodný rukopis Macbetha má okrem lady Nairnovej záujem aj niekto iný, a to za každú cenu. Kate sa jedného dňa zobudí sama na kopci so zakrvavenými rukami a neskôr v ten deň nájde mŕtvu ženu, pričom všetko nasvedčuje tomu, že išlo o rituálnu vraždu spojenú so starodávnou pohanskou obetou. Postupne sa hromadia úmrtia, objavujú sa náznaky na dávne obrady, k slovu sa dostávajú nadprirodzené prvky. Kedysi slávna herečka Janet Douglasová, teraz lady Nairnová, požiada režisérku Kate, aby režírovala predstavenie Macbetha, ktoré nielenže chce uviesť na svojom zámku v Škótsku, ale chce pri tom použiť niektoré rekvizity (nôž, zrkadlo a kotol), ktoré sa spájajú s touto hrou. Kate súhlasí, no len čo príde do Škótska, kde sa zídu aj s ostatní protagonisti hry, začne sa prejavovať záhadná kliatba. Kate nájde na kopci nad zámkom telo Lily, vnučky lady Nairnovej, no o chvíľu ju stretne živú a zdravú v zámku. Zakrátko sa ukáže, že o pôvodný rukopis Macbetha má okrem lady Nairnovej záujem aj niekto iný, a to za každú cenu. Kate sa jedného dňa zobudí sama na kopci so zakrvavenými rukami a neskôr v ten deň nájde mŕtvu ženu, pričom všetko nasvedčuje tomu, že išlo o rituálnu vraždu spojenú so starodávnou pohanskou obetou. Postupne sa hromadia úmrtia, objavujú sa náznaky na dávne obrady, k slovu sa dostávajú nadprirodzené prvky.

Jennifer Lee Carrell Jennifer Lee Carrell