Kam ma nohy viedli

Profil knihy je v jiném jazyce

Kam ma nohy viedli

Q111 - 2006
ISBN: 978-80-89092-35-2

Q111 (2006) 978-80-89092-35-2 76

Rozprávky pre malých čitateľov tohto skutočného rozprávkára nemajú vôbec znaky starnutia, možno i preto, že autor bol telom i dušou láskavým, ale i poučeným pozorovateľom aj priateľom živého sveta, ktorého sa cítil byť súčasťou. A iste i tým, že písať o tom pre deti ho viedla potreba rozprávať sa v knihách s nimi, aby ich prostredníctvom slova, milého a vtipného, prilákal do svojho hájomstva či hája krásnych priateľských vzťahov, pekných obrazov z prírody, cítenia so všetkým živým. A, pravdaže, aj tým, že Vlado Bednár bol talentovaný svieži duch.
Kniha KAM NOHY VIEDLI je vlastne výberom z troch knižiek: ČO MI NATÁRALI KVETY, MOJE NAJOBĽÚBENEJŠIA ZVIERATÁ a HUBÁRSKE ROZPRÁVKY, ktoré pôvodne vyšli samostatne. Spája ich téma prírody.

Ilustrátorkou je Kristína Šimková, autorka ocenená Bibianou v súťaži Najkrajšia kniha sezóny Leto za knihu DVAKRÁT SEDEM ROZPRÁVOK.

Vlado Bednár Vlado Bednár