Ohňostroj pre deduška

Profil knihy je v jiném jazyce

Ohňostroj pre deduška

Q111 - 2001
ISBN: 80-85401-84-3

Q111 (2001) 80-85401-84-3 96

Konečne, po dlhých tridsiatichpiatich rokoch, opäť vychádza. A pritom tú knižku kritika zaraďovala medzi vrcholky tvorby pre deti. A pritom tú knižku čitatelia spontánne čítali a čítali a dodnes si na ňu mnohí, dnes už sami rodičia detí vo veku, ako boli vtedy oni, s úsmevom a nostalgiou spomínajú. A pritom je to knižka, ktorá vo Francúzsku vychádza rok čo rok v dotlači. Nuž s „emigrantkou“ Jaroslavou Blažkovou je to u nás tak: dlho akoby prestala existovať. Našťastie akoby.
A tak je tu to skvelé dielko plné čarovnej atmosféry a sympatického humoru. Je tu ten príbeh vnuka Andreja, ktorý spolu s kamarátom Rudom Brdom chystajú dar pre deduška k päťdesiatinám: neobyčajný dar!
Že je s tým spojených kopa milých i nemilých zážitkov, protivenstiev zo strany žalobaby a klamárky Mirabely, ba i dobrodružstva a tajomnosti? Akože inak! Tak to už v živote Andrejov, Rudov a podobných chlapcov chodí. Hlavná vec, že darčeky napokon boli, a naozaj neobyčajné. Veď ktorýže deduško, okrem toho Andrejovho, dostal k narodeninám pravú hviezdu?