Čtení z písma

Čtení z písma

TeMi CZ - 2011
ISBN: 978-80-87156-61-2

TeMi CZ (2011) 978-80-87156-61-2 112

Písmo je jedním z nejvýznamnějších civilizačních vynálezů a umění číst a psát je dnes považováno za naprostou samozřejmost. Píšeme už od dětství a navzdory pokročilé technice počítačů píšeme stále a hojně rukou. Svým rukopisem píšeme nejen text, dopis, zprávu, ale zároveň i svůj portrét. Protože písmo je obrazem osobnosti. Studiu čili rozboru a popisu písma se věnuje specializovaný obor tzv. grafologie, který slouží psychologům, kriminalistům i podnikovým personalistům. Může posloužit i nám, chceme-li se o sobě, ale i svých přátelích či zcela cizích lidech dovědět něco, co není zjevné, co ukrývají, anebo to třeba sami o sobě ani nevědí. S pomocí této zábavné příručky se to snadno naučíme. Co prozradí o pisateli velikost a tvar jeho písma, sklon, způsob psaní jednotlivých písmen, podpis, anebo i jednoduchá kresba stromu? A jak můžeme využít těchto poznatků k tomu, abychom naučili psát své dítě? Autorka této knížky Taťána Katyš je známá svými schopnostmi vyčíst z rukou, karet, čísel apod. lidské charaktery a osudy. Prokázala je již v předchozích publikacích Čtení z rukou, Čtení z dětských rukou, Čtení z karet a Čtení z čísel, jež vyvolaly nemalý zájem čtenářů. Čtením o písmu odkrývá další oblast našich tajemství.