Hvězda - 01

Originální název: Hvězda - 01

Straky na vrbě - 2007
ISBN: 978-80-86428-71-0

Straky na vrbě (2007) 978-80-86428-71-0 320

Nezná vlastní minulost. Jedno ale ví jistě - právě teď je odborným konzultantem na řešení problémů. A lidí. Svou následující oběť však má najít a přivést živou. Alespoň tak zní objednávka.
Jenže věci se zkomplikují. Kolem umírá příliš mnoho lidí. Ze spojenců se stávají nepřátelé a po Johnových stopách vyráží lovec, kterého se bojí i ti, kteří ho vyrobili.
Drsná sci-fi z prostředí chudinských slumů i luxusních soukromých asteroidů vám vyrazí dech! Brutální scény jsou barvitým doplňkem skvěle promyšleného příběhu.
První kniha ze dvou.
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Streamline
  6. 9. 2011, 19:53
Fabian nás umne vtiahne do príbehu bývalého príslušníka špeciálnych jednotiek Jacka Dormera, toho času lovcu ľudí, žoldáka. Najme si ho miliardár Heller na nájdenie jeho dcéry, ktorá bola podľa neho unesená. Lenže veci sa začnú komplikovať a nakoniec nič nie ja také, ako sa zdá. Príbeh nás zavedie na rôzne planéty – Avalon, Pelot. Autor nepopisuje prostredie moc detailne, ale to neprekáža, dokáže zaujať a vtiahnuť nás do deja. Akcia je tu vývažene servírovaná a striedaná s príbehovou líniou. Z ostatných postáv ma zaujala hlavne umelá inteligencia Sarah, ktorá Dormerovi na Avalone neustále kryla chrbát a bola pre neho nepostrádateľná…škoda, že sa po odchode na iné planéty celkom z príbehu vytratila; ďalej Lovec – podobná umelá inteligencia ako Sarah, akurát mal výhodu mobilného presunu po prostredí, bol určený na vyhľadávanie živých cieľov; a nakoniec miliardár Heller, nekompromisný až diktárorsky pôsobiaci člen najvyššej vrstvy. Hvězda- 01 sa skvele číta, príbeh je samozrejme otvorený…teším sa na druhý diel, ktorý bude podľa mňa ešte o niečo lepší a všetko vysvetlí. 80%!
Methat
  12. 6. 2015, 11:33
Súhlasím so Streamline. Fabian prvý diel výborne rozohral, veľmi ma ale mrzí, že z príbehu po čase zmizla Jackova pomocníčka Sarah (umelá inteligencia), ktorá mi pripomínala Stroj zo seriálu Person of Interest (a Lovec na druhej strane Samaritána). Veľmi dobre sa mi kniha čítala, no nedosahovala vyprávačských kvalít zahraničných autorov. Neviem prečo, ale druhý diel ma takmer vôbec nebavil.
StepanHrouda
  4. 3. 2014, 22:07
Ke Hvězdě jsem se dlouho nemohl dokopat a to byla chyba! Zvlášť začátek je perfektní - úžasná depresivní atmosféra přelidněného města budoucnosti, detektivní pátrání a hlavně umělá inteligence Sarah, kterou si prostě zamilujete :) Jak už psal Streamline, je veliká škoda, že po odletu z planety se s ní v této knize již nesetkáme - od té chvíle už mě Hvězda zdaleka tolik nebavila. Ale i tak jasných 5 hvězdiček.