Hvězda - 02

Originální název: Hvězda - 02

Straky na vrbě - 2007
ISBN: 978-80-86428-72-7

Straky na vrbě (2007) 978-80-86428-72-7 366

Některé informace mají cenu života. Když se je dozvíte, zabijí vás. John Dormer ale zemřít nehodlá. Alespoň ne v nejbližší době. A to znamená, že umírat budou jiní...
Stopař konečně našel Primární i Sekundární cíl. Stačí splnit úkol a vesmír bude jeho. Ty směšné organické objekty lze zničit tak snadno... až na výjimky.
Drsná sci-fi z prostředí chudinských slumů i luxusních soukromých asteroidů vám vyrazí dech! Brutální scény jsou barvitým doplňkem skvěle promyšleného příběhu.
Druhá kniha ze dvou.
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Streamline
  4. 12. 2011, 11:11
Pokračovanie detektívno-akčnej série v hlavnej úlohe s Johnom Dormerom, ktorý sa konečne rozpamätá na svoju minulosť a splní zadanú misiu, ako inak než podľa seba. Druhý diel prináša o poznanie viac akcie, prostredie už nie je tak opisované a detektívna časť odchádza úplne do úzadia. To však nemení nič na tom, že kniha sa opäť veľmi dobre číta a zaraďuje sa k tým lepším sci-fi knihám od českých autorov. Stretávame sa so starými známymi postavami ako sú John Dormer, umelá inteligencia Sarah, polohumanoid Stopar ale aj miliardár Heller a jeho dcéra Stella. Samozrejme k nim pribudli aj iné postavy, z ktorých sa mi najviac páčila nekompromisná pirátka Miranda. Fabian napísal dobrú sci-fi plnú akcie a rôznych zvratov. 80%!
StepanHrouda
  4. 3. 2014, 22:15
Druhý díl už mě tolik nevzal jako první, zvlášť kvůli tomu, že Sarah se zde objevuje pouze krátce (ale zase to pro mě je s přehledem nejlepší část tohoto dílu). Fabian odvádí standardní dobrou práci, přibylo akce, ale nemá to takovou šťávu jako u Mariňáků. Za mě tři hvězdičky + 1 navíc za část se Sarah :)