Univerzum A-Ž

Profil knihy je v jiném jazyce

Univerzum A-Ž

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2388-2

Ikar (2011) 978-80-551-2388-2 1024

Obrovské množstvo informácií, ktoré denne musí človek spracúvať, nás často núti overovať si ich. Veľa ráz ako prvý zdroj dnes volíme internet, kde nás však čaká zradné množstvo neoverených faktov, a výsledkom dlhého hľadania je opäť neistota.
O to väčšiu dôveru majú overené diela, na ktoré sa človek môže spoľahnúť. Takéto informácie ponúka práve encyklopédia Univerzum, ktorá je pokračovaním obľúbenej série encyklopédií – vybavených sprievodným obrazovým materiálom – Zem, Zviera, Človek, Vesmír, Rastlina, Vták, Oceán, História a pôvodnej encyklopédie Slovensko.
Vďaka systému odkazov má každý šancu nájsť v encyklopédii viac, ako by čakal. Grafická úprava spĺňa súčasné nároky a encyklopédia sa z praktickej pomôcky stáva i knihou, v ktorej si človek rád zalistuje.

Encyklopédia obsahuje:
asi 1 200 strán
asi 17 000 hesiel (v abecednom poradí) zo všetkých oblastí života vrátane slovenských reálií
asi 4 000 obrázkov