My se máme, my si vyhovíme

My se máme, my si vyhovíme Originální název: My se máme, my si vyhovíme

Motto - 2007
ISBN: 978-80-7246-348-0
Počet stránek: 2007

Motto (2007) 978-80-7246-348-0 2007

Kniha známého specialisty na manželské a partnerské soužití.
Užitečný průvodce spletitým labyrintem milostných vztahů nám tentokrát radí, jak si s partnerem vzájemně vyhovět k oboustranné spokojenosti. Odpovídá na otázky, které si tak často klademe. Jak dospět ve vztahu ke shodě? Je nutné vyhovět si za každou cenu? Proč se vlastně hádáme a přeme? Jak vypadá vztah milenecký a manželský? Co dělat s vadnoucím manželským životem? Jak si poradit s nevěrou? (Založil/a: marta-b)

ssuva
  8. 11. 2013, 11:25
Konečně se člověk dozví - a to už v první kapitole - " kde udělali soudruzi" při výběru partnera chybu... když chtějí obojí, jak lásku mileneckou, tak lásku manželskou. A pokud možno naráz a vjednom :c)

Kapitola 1

Milostně erotická láska je nedomyšlená, nemá konečné řešení

Již staří Řekové, jak jinak a lépe začít nežli starými Řeky, někdy v 6. století před naším letopočtem začali rozplétat klubko ožehavého problému lásky mezi lidmi a vyšlo jim, že lásce mohou vládnout dva principy – EROS nebo CHARITAS.

EROS nás zasáhne šípem, zapotácíme se a nejednou se skácíme k zemi, na níž se všelijak svíjíme, zatímco CHARITAS v nás roste jako statný strom a my se nekácíme, ale naopak se o sebe opřeme a nezištně si pomáháme, dokud nás smrt nerozdělí.

Milostně erotická láska náleží milencům, charitativní manželům.

Věnujme se nyní lásce milostně erotické, tedy milenecké.

Platí v ní následující nedomyšlenost:

Pokud miluji, chci mít jistotu, že jsem a budu také milován. Tuto jistotu mi ovšem partner nikdy nedokáže poskytnout.

Láska je totiž upletena z emocí, tj. citů a pocitů, a ty nejsme schopni ovládat svou vůlí. Můj milovaný partner mi nemůže zaručit, že se mu láska nevytratí z mysli jak pára nad hrncem, což ovšem nedokážu zaručit ani já jemu.

Protože nám milostně erotická láska dokáže vyschnout sama od sebe a protože v mileneckém stavu neexistují žádné její garance, musí se gramotný milenec stejně jako gramotná milenka škvařit nepřetržitě v obavách, že druhý přestane milovat. Erotova záludnost spočívá právě ve skutečnosti, že milenci nejsou SPŘAŽENI vztahem, řekl bych přímo úměrným.

Bylo by blaze na zemi, kdyby úbytek lásky jednoho automaticky vyvolal úbytek lásky i druhého.

„Tak nějak už tě nemiluji…“

„Ani já…“

Je tomu spíše naopak: zaznamenám-li úbytek lásky druhého, začnu milovat více, a navíc milostně NEDISCIPLINOVANĚ.

Milostně erotická láska a disciplína, neboli ukázněnost k sobě nepatří jen zdánlivě. Bledne-li láska mého partnera, pak mohu proces úpadku jeho lásky zastavit jedině tím, že se mu NEVNUCUJI, ale naopak pokud něco VNUCUJI, tak jedině PAUZU.

Umím-li se ovládnout, tj. disciplinovaně se stáhnout a případně i nějaký čas NEBÝT, jedině tímto způsobem mohu nabudit opadající milencův (milenčin) zájem.

V tuto chvíli se poprvé dotkneme výrazu „vyhovět.“

Nikdy nesmím požadovat po svém mileneckém partnerovi, aby vyhověl nárokům mé lásky, pokud jim vyhovět nechce.

V tomto smyslu nejsme schopni vyhovět ani při nejlepší vůli. Milenecká láska pod mocným vlivem erotického principu je procesem NEJISTÝM, NEPŘEDVÍDATELNÝM, a dokonce vůlí NEOVLIVNITELNÝM.

Milostně erotický vztah nám totiž vyjde nezávisle na naší vůli, podobně jako nám vzklíčí či nevzklíčí nějaké semínko vsazené do květináče. Dvěma lidem zasaženým šípem Erotovým láska začne klíčit, růst, rozvíjet se nikoliv podle toho, jak si oba přejí, ale jak o lásku pečují.

Milostně erotická láska se formuje jako zcela zvláštní příběh, v němž jsou milenci daleko více diváky než tvůrci.

Láska dokáže nečekaně sjíždět do nežádoucích kolejí, kdy jeden z milenců začne daleko více trpět, než si užívat, a nejen to, trpět mohou začít i oba. Kdo by neznal milence oba zmučené žárlivostí? Něco podobného jistě předem úmyslně neplánovali, jen sama láska se jim vysmekla a začala bolet.

EROS = sex + strach, že budu opuštěn.

Dvě mocné, na vůli nezávislé síly s námi dokážou zamávat a zacloumat tak, že zchřadneme a jsme vysušeni do podoby komických hastrošů:

1. Sex poskytující nám sexuální orgasmickou slast co kladnou emoci nejvyšší intenzity. Orgasmická slast je natolik prožitkově mimořádná, že se logicky správně obáváme, že nám nebude poskytnuta, že o ni přijdeme, a to vše utváří trýznivý pocit zvaný sexuálně-erotická TOUHA. Toužit mohu jen po tom co nemám, co mít potřebuji a co mi nějak neprůhledně UNIKÁ.

2. Strach, že mě milovaná bytost opustí. Je to strach, který nadupává vztah NEJISTOTOU. Protože zánik lásky je jev možný a protože na pomyslném trhu lásky existuje konkurence, právem se obávám, že mohu být opuštěn v okamžiku, kdy se s rozchodem budu smiřovat jen bolestně.

Z bodu prvního vyplývá cosi záludně paradoxního:

Aby po mně druhý milostně eroticky toužil, musím mu umět unikat.