Zlaté babičkine bylinky a korenie

Profil knihy je v jiném jazyce

Zlaté babičkine bylinky a korenie

Príroda - 2011
ISBN: 978-80-970535-4-3

Príroda (2011) 978-80-970535-4-3 312

Do rúk sa vám dostáva knižka, ktorá je obohatením každej dobrej knižnice. Naši starí
a prastarí rodičia sa nemohli spoliehať na účinné antibiotiká či iné lieky, boli odkázaní na pomoc z prírody. V dnešnej dobe sa čoraz viac zaujímame o prírodné lieky, medzi ktoré patria aj bylinky. Liečivé rastliny sú vy´znamnými pomocníkmi pri prevencii ochorení, zvyšovaní imunity organizmu a odstraňovaní následkov chronicky´ch chorôb. Radi by sme teda prispeli k rozšíreniu a prehĺbeniu vašich poznatkov o liečivy´ch rastlinách
a o možnostiach ich využitia v domácich podmienkach. Veríme, že poznávanie, zber, spracovanie a rozumné užívanie liečivy´ch rastlín sa stane záľubou prinášajúcou úžitok, zdravie a radosť zo života všetky´m, ktorí vykročia do prírody za jej rozmanitou krásou
a darmi.
Ďalšia časť tejto knižky sa zaoberá korením. Priblíži vám dejiny korenín, zistíte, ako a odkiaľ sa k nám dostali, venuje sa ich použitiu, tradícii a špecifikácii ich vône a chuti. V kuchyni často používame najmä soľ, ktorá pri nadmernom používaní škodí nášmu zdraviu. Ak použijete iba malé množstvo soli a chuť doplníte správnymi koreninami, zistíte, o čo ste doteraz prichádzali. Vďaka tejto knižke môžete začať používať koreniny v kuchyni s väčšou odvahou a pôžitkom.

#zdravie