Jane Eyrová

Profil knihy je v jiném jazyce

Jane Eyrová

Slovart - 2011
ISBN: 978-80-556-0276-9

Slovart (2011) 978-80-556-0276-9 400

Jane Eyrová, najznámejšie dielo Charlotty Brontëovej, je román, kde je hlavnou postavou mladá rozprávačka, drobná, nie práve krásna, ale inteligentná a čestná anglická sirota. Dej románu prechádza niekoľkými obdobiami: Janino detstvo v Gatesheade, kde jej život strpčujú teta a jej rozmaznané deti. Jej pobyt a vzdelávanie v Lowoodskej dievčenskej škole pre chudobné dievčatá a siroty, kde si získava priateľky, ale trpí nedostatkom - či už stravy alebo príjemného prostredia, jej pôsobenie ako opatrovateľky v sídle Thornfield Manor, kde sa zamiluje do svojho zamestnávateľa Edwarda Rochestera, obdobie strávené s rodinou Riversovcov v Moor House a Mortone, kde ju jej chladný bratranec-kňaz požiada o ruku, a jej opätovné stretnutie a manželstvo s milovaným Rochesterom v jeho dome vo Ferndeane.

Charlotte Brontë Charlotte Brontë

Ľudmila F
  16. 10. 2016, 13:34
Kniha, ktorá ma ku knihám priviedla, a ukázala mi aké môžu byť tie "iné svety" zaujímavé, vzrušujúce a príťažlivé, že sa od nich nedokážeme odtrhnúť. Dostala som ju do ruky v správny čas a "zhltla" ju na posedenie.