Tkalci gobelínů

Tkalci gobelínů Originální název: Die Haarteppichknüpfer

Albatros - 2001
ISBN: 80-00-01030-5

Albatros (2001) 80-00-01030-5 232

V celém vesmíru oko nespatřilo nic krásnějšího a dokonalejšího nad vlasové gobelíny. Jsou smyslem života tisíců tkalců a jako nejhonosnější dar putující do vzdáleného centra říše přímo do paláce nesmrtelného císaře. Je tu však jeden problém: Císař už nevládne - a v jeho paláci nikdo neobjevil ani jediný gobelín... Vydejte se za největší záhadou galaktické říše... (Založil/a: Jarin)

Balu
  19. 9. 2012, 20:25
Každá kapitola zde figuruje jako samostatná povídka, která se točí kolem úplně jiné postavy; kapitoly navzájem spojuje převážně děj na pozadí, nikoli děj aktuálně-hlavních postav. Tahle zajímavá kompozice spolu s neméně zajímavým prostředím a nečekaným finále knihu posouvá mezi mé oblíbené tituly.
Esther Darnett
  30. 11. 2013, 11:00
Dokonalé propojení jednotlivých povídek do více než fungujícího celku mě uchvátilo hned na poprvé. Jedna z mála knih, kterou jsem četla víckrát.
basa_Pitrs
  13. 10. 2014, 14:04
Zpočátku nelogický až nezáživný postup děje, ve vzájemně jen zdánlivě nezávislých kapitolách, vyústí v neuvěřitelně absurdní pointu. Geniální kompozice s absencí hlavní postavy je postupem nevídaným, ale zcela přijatelným až ohromujícím. Pokud už tedy neohromí, tak rozhodně neurazí.
Slavka
  21. 3. 2012, 12:33
Jedna z nejgeniálnějších knížek co znám - to co z počátku působí jako samostatné příběhy na konci zapadne do sebe a... oplatí se přečíst si i vícekrát :)