Potrat

Argo - 2004
ISBN: 80-7203-554-1

Argo (2004) 80-7203-554-1 284
Argo (1993)

Richarda Brautigana není třeba českým čtenářům představovat, svými knihami V melounovém cukru a Chytání pstruhů v Americe si získal velkou popularitu. Děj tohoto románu (či ”nerománu”, jak ho označovala americká kritika) nás zavádí do San Francisca, do neuvěřitelné knihovny, kam lidé nosí knihy, které sami napsali. Zde se seznamuje krásná dívka Vida s tamějším knihovníkem. Jejich osudy se spojí, ale toto spojení nezůstane bez následků, a tak následuje cesta za potratem…
V lehce a s humorem psané knize se prvky skutečné i fantastické prolínají a vytváří podivuhodný parodický obraz Ameriky. (Založil/a: terezka)

Topka
  28. 8. 2015, 21:50
Příjemné postavy a prostředí knihy na mě zapůsobily. Kniha byla odpočinková a měla jsem ji celkem rychle přečtenou. Některé slovní obraty byly docela povedené a člověku ani nepřijde, že postavy čelí takovému problému, protože je všechno bráno s lehkostí. Kniha je hodně popisná.