Příběhy Mrtvého moře

Poprvé vydáno celosvětově: 1963

Práce - 1979
ISBN: 24-081-79

Práce (1979) 24-081-79 520

Biblické knihy Starého zákona převyprávěné a komentované autorem, končící prakticky u "rukopisů od Mrtvého moře. Obrazový materiál, rozsáhlý rejstřík. Poplatná době vzniku - mírně šmrnclá marxsismem, zajímavá úvodem, popisujícím vznik Bible. (Založil/a: nightlybird)

Zenon Kosidowski Zenon Kosidowski
*22.06.1898 - †14.09.1978

dejw
  21. 2. 2013, 18:45
Pro mě je tato kniha veliký omyl. Autor zpochybňuje snad všechny historické události zapsané ve Starém zákoně a hodnotí je jako pohádky, které vznikly na popud skupiny kněží apod. Ani jsem tu knihu nedočetl, nešlo to. Připadá mi, že vznikla, aby vyvrátila víru v bibli. Rozhodně nedoporučuji.
wroclav
  7. 12. 2015, 22:49
Dobrá kovbojka. Ve dvanácti letech ideální četba. Akce na úkor duchovna. Díky ní jsem si zapamatoval jak se jmenovaly Izraelské kmeny, jaká města tam stála, kdo v nich žil, co byla archa úmluvy atd. Zkrátka užitečné všeobecné vzdělání.
nightlybird
  13. 5. 2010, 2:24
Kniha je vhodným čtením pro toho, kdo se zajímá o Bibli z jakýchkoliv důvodů, ať už náboženských, nebo historicky-kulturních a nechce se prokousávat archaickým textem. Myslím si, že by mohla oslovit spíš mladšího čtenáře.