Vryté město

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Laser-books - 2006
ISBN: 80-7193-214-0

Laser-books (2006) 80-7193-214-0 351

Poznejte město, jež se vám vryje do paměti!
Snad dosud nikdy se literární debutantce z Austrálie nepodařilo otřást světovou fantasy scénou tak, jak se to povedlo Kirsten J. Bishopové s románem Vryté město.
Napsala příběh dvojice poutníků prchajících pustinou směrem k novému životu v tropickém městě Ashamoil. Gwynn, bývalý revolucionář a charismatický pistolník, se brzy stává jedním z obávaných zabijáků zločinecké organizace, zatímco mlčenlivá Raule si najde místo v nemocnici pro chudé, kde záhy narazí na výskyt podivně deformovaných novorozeňat. Jde o podivně znepokojivé dílo se surrealistickými prvky, těžící z pokladnice esoterických znalostí, především alchymistické symboliky, přesto pro vnímavého čtenáře přístupné a veskrze podnětné. (Založil/a: Grimnir)

Kirsten J. Bishop Kirsten J. Bishop
*06.03.1972

Very.N
  27. 4. 2014, 16:59
Příběh i prostředí mě zaujalo, ale i tak jsem knížku bohužel nedočetla. Vadí mi dlouhé monology o bohu a dalších podivnostech, které děj zbytečně protahují.