Sedem dní v pivnici

Profil knihy je v jiném jazyce

Sedem dní v pivnici

Perfekt - 2011
ISBN: 978-80-8046-495-0

Perfekt (2011) 978-80-8046-495-0 80

Tento príbeh sa skutočne stal v istej pivnici... Nemôžem prezradiť v ktorej, aj mená niektorých postáv som musel zmeniť, pretože ma o to výslovne požiadali – nechceli totiž, aby ich v knihe niekto spoznal. Napriek tomu všetko, o čom sa tu píše, je pravda pravdúca. V jedno ráno prašiškriatok Celestín zistil, že ho mamka, ocko a ostatní jeho príbuzní opustili. Chvíľu bol z toho smutný, no potom sa ich spolu so svojimi priateľmi Moľou a Pavúkom vybral hľadať. Počas sedemdňového putovania po tajomnej pivnici prežil napínavé, veselé, no i smrteľne nebezpečné dobrodružstvá. Zúčastnil sa mnohých bojov, ale aj jednej svadby. Navštívil barbarský svet nálevníkov, hroznú Krajinu smútkov, nádherné Krištáľové kniežatstvo, zábavný blší cirkus, strašidelný čierny hrad, až napokon... Ako sa to skončilo? To si radšej prečítajte sami.

Ilustrovala: Zuzana Bočkayová Bruncková