Originální název: Seventh Son

Laser-books - 2009
ISBN: 978-80-7193-272-7

Laser-books (2009) 978-80-7193-272-7 288
Laser-books (1999) 80-7193-065-2 272

První díl ságy o Alvinovi Tvůrci nás zavádí do Ameriky minulého století. Orson Scott Card nám elegantně, citlivě a s velkou invencí předkládá vlastní verzi kolonizace Ameriky. Vypráví o mužích a ženách, kteří s pomocí kouzel a magie osidlují nový kontinent. V tomto světě mají magické schopnosti svoje nezastupitelné místo, ale v Anglii, za vlády lordů protektorů, jsou nežádoucí, a proto je spousta lidí donucena opustit rodnou zemi a plout za oceán, do Nového světa. Jedním z potomků těchto odvážných kolonizátorů je i Alvin Mlynář, sedmý syn sedmého syna, což je podle tradice dítě obdařené mimořádnými schopnostmi; je ovšem také mimořádně ohrožené. (Založil/a: Grimnir)

HELLBOY-DB
  22. 3. 2015, 21:01
S žánrem sci-fi od Carda jsem spokojený a tak jsem se rozhodl prubnout i tvorbu fantasy. Jak už je tak trochu autorovým znakem, osobou, kolem které se celý příběh začne rozvíjet je opět chlapec. Do příběhu to vnáší odlehčenější formu textu a jelikož se kniha k fantasy řadí přes magii s absencí nějakých fantasy potvor, není příběh akční, ale takový pomalejší. Naštěstí nepřítomnost akce kompenzuje zajímavé pojetí příběhu bez výskytu hluchých míst a díky tomu jsem se nakonec tak začetl, že určitě další díl neminu. ===80%
Cermag
  28. 7. 2015, 16:01
Kniha je příjemně čitelná a přestože v ní nejsou nějaká dramatická místa, příběh se stále vyvíjí dále a člověk má chuť číst. Nicméně například Enderova hra je o úroveň dále a první díl Alvina Mlynáře není přímo kniha, u které by člověk seděl do dvou do rána, protože se nemůže odtrhnout - spíš taková odpočinková kniha. Každopádně jsem hned sáhl po dalším díle a jsem zvědav, jak bude příběh pokračovat...