Myslím, že ťa ľúbim

Profil knihy je v jiném jazyce

Myslím, že ťa ľúbim

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2486-5

Ikar (2011) 978-80-551-2486-5 360

„Mal tridsať miliónov fanúšičiek. Ale je môj. Ako si môžem byť taká istá? Prezradilo mi to porozumenie v jeho očiach. Och, tie oči. Boli ako hlboké zelené jazierka, do ktorých sa môžete celé ponoriť.“
Čo sa stane, keď zistíte, že muž, ktorého ste považovali za svoju lásku, je niekto úplne iný?

Dve najlepšie priateľky Petra a Sharon žijú v sedemdesiatych rokoch minulého storočia v Južnom Walese a obe zbožňujú speváka Davida Cassidyho. Ich bibliou je časopis pre jeho fanúšičky. Naučia sa naspamäť každé slovo jeho piesní aj všetky listy speváka vychádzajúce v časopise v nádeji na prípadné stretnutie so svojím idolom. No Petra ani milióny ctiteliek netušia, že listy obdivovateľkám nepíše sám David. Tajomným mužom je Bill Finn, absolvent štúdia anglického jazyka, ktorý sa tak trochu proti svojej vôli stane novinárom píšucim o populárnej hudbe. Jeho povinnosťou je aj zostavenie Veľkého záverečného kvízu o Davidovi Cassidym. Víťazku čaká úžasná odmena – pocestuje na stretnutie so svojou zbožňovanou láskou.
O dve desaťročia neskôr žije citovo zranená Petra s trinásťročnou dcérou a aj tá má svoju pubertiacku veľkú lásku. Úplnou náhodou – ak neveríte na osud – Petra zistí, že jej posadnutosť z roku 1974 sa odrazu znovu prihlásila k životu. A Bill, úspešnejší v práci ako v láske, jej musí niečo prezradiť...

Myslím, že ťa ľúbim je hravo a vtipne napísaný príbeh o priateľstve pretrvávajúcom desaťročia, o zlomených srdciach aj neutíchajúcej nádeji.

Z anglického originálu I Think I Love You (Chatto & Windus, Random House, Veľká Británia) preložila Oľga Hlaváčová.

Allison Pearson Allison Pearson