Originální název: Red Prophet

Laser-books - 2009
ISBN: 978-80-7193-280-2

Laser-books (2009) 978-80-7193-280-2 350
Laser-books (1999) 80-7193-070-9 344

Druhý díl sedmisvazkové ságy o Alvinovi Tvůrci (první díl vyšel pod názvem Sedmý syn) nás opět zavádí do Ameriky minulého století. Ale je to jiný kontinent, než jaký jej známe my. Ve světě, který nám tak elegantně a s takovou invencí předkládá O. S. Card, šly dějiny poněkud jinudy. A co je nejdůležitější: v životě lidí mají své nezastupitelné místo "talenty". Magické schopnosti zaměřené k některým činnostem.Když mu bylo jedenáct let, viděl, jak bílí lidé vraždí jeho otce. Od toho dne se Indián Lola-šika stal žalostným opilcem. Jeho bratr, Te-kumsa, by chtěl bělochy z kontinentu vyhnat. Ale guvernér Bill Harrison osnuje proti Indiánům mnohem krutější plány. Když je začne uskutečňovat, mimoděk to vede k setkání Alvina juniora - výjimečného bílého chlapce se silnou magickou mocí - s Lola-šikou a Te-kumsou. A tak začíná další etapa Alvinovy výuky. (Založil/a: Grimnir)

HELLBOY-DB
  25. 12. 2015, 17:06
V těch částech, kdy se kniha držela příběhové šablony „Sedmého syna“, nic se nepřehánělo a vyprávěl se jen takový „obyčejný“ příběh, do té doby jsem byl spokojen. Jakmile se, ale do příběhu začaly motat rušivé elementy, v podobě přehnaného množství magie, problémy města indiánů a různé dohody, stala se z toho záležitost, která mi do tohoto světa už tak neseděla a to mě nutí jít tady o stupeň níž. ===60%
Cermag
  4. 8. 2015, 13:35
V první třetině knihy se odehrává úplně nový příběh, který mě nebavil a málem jsem knihu odložil. Druhá třetina je velmi dobrá, líbí se mi práce s propojením Alvina/Indiánů se zemí, tato část byla moc vydařená. Poslední třetina je také dobrá, až na konec, který je takový nijaký. Celkově průměr, tato kniha byla kvalitou taková nesourodá.
Lubor Chmelař
  24. 6. 2015, 8:54
Po smršti prvního dílu jsem čekal lepší dílo. Hodnotím jako průměr a uvidíme třetí část. Beru Rudého proroka jako mezipřistání před dalším dobrodružstvím, proto nejsem prozatím zklamán, jen lehce otupělý. Tak s chutí do finále.