Kyselinovej test

Originální název: The Electric Kool-Aid Acid Test

Maťa - 1999
ISBN: 80-86013-62-6

Maťa (1999) 80-86013-62-6 574

Základní kniha o hippies a kronika vpádu LSD do Ameriky. Děj se točí okolo party Veselých šprýmařů, soustředěných kolem Kena Keseyho, kteří život pojali jako jednu velkou nekončící hru. Veselí šprýmaři na své cestě napříč USA v pomalovaném školním autobuse vpadli do alkoholicko-literárního soukromí Jacka Kerouacka i do poklidu vědeckého bádání Timothyho Learyho o následcích užívání LSD. Tom Wolf své zápisky a poznámky z cesty převyprávěl prostředky experimentální prózy a vytvořil tak dílo, které je dnes již klasikou nového žurnalismu. (Založil/a: Grimnir)

#kultura  #drogy
Tom Wolfe Tom Wolfe
*02.03.1931

ForFreedom
  25. 6. 2010, 9:22
Ano. Základní kniha o rozmachu LSD, jeho účinkách, prožitkách a všemožných blábolivých textů, který jsou stejně jako kniha jeden velkej barevnej trip.
Jaroslaf
  7. 3. 2013, 0:20
Mně se kniha velmi líbila, a četl jsem jí opakovaně. Pokud někdo chcete věděr jaký byl ve skutečnosti Ken Kesey, nebo jak šílený řidič byl legendární Neal Cassady, nebo jak vlastně skupina Merry Pranksters rozpoutala americké šílenství okolo LSD, a že byl Timothy Leary vlastně jen nudný patron, který si nechtěl s Prankstery "hrát," rozhodně čtěte .) Mimochodem - málokdoví že na světě je už i polodokumentární film z onoho výletu. Jako doplněk kyselinové látky naprosto doporučuji! .)

ceBBek
  4. 10. 2011, 14:09
Vůbec mi nesedl styl psaní Toma Wolfa. Při čtení jsme měl pocit, že to kolikrát opravdu musel psát na tripu:) Ty pasáže popisující průběh tripů jsou fakt skoro nečitelný, i když chápu, že to byl zřejmě účel. Ovšem i další části knihy jsou často dost chaotické... no prostě ukázka novýho žurnalismu v jeho nejbizarnější podobě.
Trochu mi to připomnělo díla W. S. Burroughse, alespoň co se týče stylu psaní. Dočetl jsem to jen proto, že mě generace 60. let a vše kolem toho zajímá. Alespoň jsem se dozvěděl něco o nástupu hippies a LSD v USA.
Tila
  19. 9. 2011, 21:08
Je to až divné ale připomíná mi to biografickou knížku Nadoraz, která píše o Velvet Underground. Je zde cítit stejná nadutost, stejná velkolepost, podobné experimenty ... jen ty drogy jsou jiné. Pranksters mám ze všech hippie elit nejraději! -_-