Môj ochranca

Profil knihy je v jiném jazyce

Môj ochranca

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2475-9

Ikar (2011) 978-80-551-2475-9 232

Z kalnej Temže vytiahne prievozník telo mladej ženy. Privolaný detektív Grant Morgan sa domnieva, že sa utopila, ale žena žije. Detektív v nej spozná známu londýnsku kurtizánu Vivien Duvallovú. Keďže s ňou má nevyriešenú záležitosť ešte z minulosti a zároveň ho veľmi priťahuje, rozhodne sa, že ju vezme pod ochranné krídla do svojho domu. Grant však má v hĺbke srdca pocit, že tá žena nie je v skutočnosti Vivien Duvallová, že si ju pomýlil s niekým iným. Správa sa nezvyčajne, pokorne, vôbec nie ako kurtizána. Táto záhadná kráska sa však na kurtizánu úplne podobá, akoby jej z oka vypadla.
Detektív Grant Morgan postupne odhaľuje minulosť záhadnej krásky a jej pôvod, až sa do nej zaľúbi. Podarí sa mu odhaliť, kto vlastne je žena, ktorá unikla z pazúrov smrti? A kam zmizla skutočná Vivien Duvallová?

Z anglického originálu Someone To Watch Over Me (HarperCollins Publishers, New York 1999) preložila Miriam Ghaniová.