Nedokonalci

Profil knihy je v jiném jazyce

Nedokonalci

Artfórum - 2006
ISBN: 978-80-89445-24-0

Artfórum (2006) 978-80-89445-24-0 336

Literárny debut a čitateľský hit časopisu New Yorker roku 2011. Pútavý a živý román, v ktorom autor čerpá z viac ako pätnásťročnej praxe vo významných amerických denníkoch. A tak nám svoju skúsenosť bravúrne postúpil vo svojej prvej knihe. Ukazuje život redaktorov medzinárodných novín vychádzajúcich v angličtine so sídlom v Ríme. Vidíme ich, unáhlených úspešných súčasníkov, takpovediac zvnútra vlastného akvária – so súkromnými problémami, ktoré im do vystresovaných hlavičiek dorážajú priam freudovsky, napriek dedlajnom každodennej uzávierky. Postavy nie sú žiadnymi super hrdinami, akých poznáme z amerických seriálov. Skutočné príbehy, ktoré by mohli fungovať i osve, sú vyrozprávané tak, aby do seba zapadali ako ozubené kolesá v akomsi šialenom laboratóriu na výrobu správ - fabrike na noviny. A tento spôsob je originálny a pútavý. Veľmi dobre sa číta. Okrem súkromných životov novinárov sme tak svedkami celého procesu výroby novín, jeho potemkinovských stránok i ozajstného ľudského nasadenia, až posadnutosti žurnalistickou prácou. To všetko nám autor ponúka s vtipom a dobrodružným spádom v príbehoch ľudí z mäsa a kostí .