Originální název: The Sea Wolf

Odeon - 1975

Odeon (1975) 306
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1965)
Státní nakladatelství krásné literatury a umění (1959)

Napínavý a vzrušující příběh z tuleňářské lodi, jíž velí krutý a egoistický kapitán Larsen. Intelektuál Humphrey Van Weyden se při ztroskotání parníčku přepravujícího cestující přes Sanfranciský záliv dostává na palubu Přízraku, lodi vedené despotickým kapitánem Vlkem Larsenem mířící k japonským břehům na lov tuleňů. Humprey musí poprvé v životě tvrdě pracovat a vydobýt si v prostředí, kde vládne jen právo silnějšího, důstojné postavení. (Založil/a: Jarin)

Richie
  27. 1. 2013, 21:37
Drsný román. Četl jsem ho asi 3x a vždy to ve mně zanechalo silný dojem. Asi si ho přečtu znovu. :-) London prostě umí.
jehlaspichlas
  28. 1. 2014, 12:23
Opravdu výborný psychologický román Jacka Londona, kde se kloubí různá líčení moře a psychologických postav hlavních protagonistů. Asi nejlepší román, který jsem od něho četl.
jaryj07
  31. 7. 2014, 14:18
Jistě jedna z lepších knih od Jacka Londona. Pokud vás životně láká moře, tak vám tato kniha nemůže chybět v seznamu přečtených knih. Musím ovšem zdůraznit, že druhá polovina románu, už tak skvělá není. Každopádně Londonův cit pro popisování společenských tříd pomocí jednotlivých hrdinů i skupin je obdivuhodný. Dá se říci, že román představuje svým způsobem souboj individualismu proti idealismu, kdo zvítězí v této rozepři je nad míru jasné.
LadysR2
  27. 1. 2013, 21:29
Zajímalo by mě, kdo z těch pětihvězdičkářů to opravdu četl. Trochu to zavání, že když to napsal London, tak dáme 5. Mě se líbil jen začátek. Než naložili trosečníky. Pak už to bylo slabší
rahzul
  26. 5. 2015, 12:23
Obsahuje spoiler spoiler Co se stane, když ztroskotáte na parníku na dohled od břehu Frisca a zachrání vás tuleňářský škuner, jehož posádka tvrdí, že se sem upsala "nešťastnou náhodou" anebo přičiněním všech pekel, a jemuž velí sečtělý psychopatický kapitán..?

(..) Ale krev z něho stříkala. Pravá noha, čistě uťatá u kotníku, mu chyběla. Pohlédl jsem na Maud Brewsterovou. Tvář měla bílou, oči rozšířené hrůzou. Neupírala pohled na Thomase Mugridge, na Vlka Larsena se dívala. A on si ten pohled uvědomoval, neboť s tím svým příznačným krátkým zachechtáním řekl:
"Mužná hra, slečno Brewsterová. Trochu drsná, připouštím, drsnější, než nač jste bývala zvyklá, přece však jen - mužná hra. Se žralokem jsme ovšem nepočítali. Ten -"
ideal_alien
  17. 12. 2015, 17:56
Četla jsem poté, co jsem s chutí dočetla Martina Edena a Tuláka po hvězdách. Kniha se mi moc líbila, ale román je spíše určený mužskému pohlaví. Ale kniha mne velice zaujala a doufám, že si ji ještě někdy přečtu.
Paity
  9. 9. 2013, 11:28
Jakc London se často zaměřoval na různé pustiny a putování v nich, především Aljašku, ale také zabrouzdal na moře a to je i dnes už klasický příběh Mořský vlk.
brano286
  31. 5. 2013, 9:38
Konečne som sa ku knižke dostal a na prvé prečítanie vôbec nesklamala moje očakávania. Pre mňa to však nieje kniha ku ktorej by som sa musel vracať ...
lesky
  17. 2. 2013, 21:26
PArádní, skvělé čtení. Nemohl jsem od knihy odtrhnout oči. Jedna vyhrocená situace střídá druhou. A navíc ta blízkost a krása nemilosrdné přírody. Nádherný příběh. Miluji Jacka Londona.