Láska až za hrob

Láska až za hrob
Originální název: Láska až za hrob

Epocha - 2008
ISBN: 978-80-87027-69-1

Epocha (2008) 978-80-87027-69-1 310

V okrajových částech města s polorozpadlými domy a polorozpadlými existencemi se odehrává drsná hra na kočku a myš. Tou myší je Cameron, studentka žurnalistiky, zato o kočce není zcela jasné, jestli nemá domov někde úplně jinde než na Zemi. Ať už je to ale kdokoliv, v každém případě má k dispozici satelitní systémy a pušky s optickými zaměřovači, zatímco Cameron jenom pár halucinogenů, podivných přátel a mnohdy nepochopitelnou odvahu. (Založil/a: Inzuline)

Ann-K.
  23. 8. 2012, 22:46
Knížka mě příjemně překvapila. Čekala jsem nějakou blbost, kterou bych mohla zaplácnout čas , a nevadilo by, kdyby se zníčila (já vím, není to hezké). Ale nakonec se mi celkem líbila. Fajn čtení, sice nic duchaplného, ale nuda to každopádně není.
Honzissis
  27. 6. 2015, 11:38
A to jako jó! Heteša nezklamal. Parádní hlavní hrdinka Cameron, kterou doplňuje sympaťák Jerrad. Příběh mě moc bavil, má spád a opravdu dlouho jsem nevěděl o co vlastně půjde. Autorovo rázné psaní mi naprosto vyhovuje a tuto knihu zařazuji do kolonky oblíbené. Verdikt 95%.
Vorech
  14. 8. 2016, 11:16
Tam, kde ostatní příběhy začínají, tento končí. Asi nejucelenější kniha Petra Heteši, v které jeho grafomanství netrpí vatou, ani úplnými nesmysly (viz. jeho Minecraft tvorba pro Computer press). Hlavní hrdinové netuší, proč je někdo nahání a chce zabít, ostatně to je u Heteši poměrně běžný způsob vyprávění. Heteša totiž ví, že to činí jeho knihy skutečně napínavé, protože čtenář je na tom, co se informovanosti týče, stejně jako hlavní hrdina. A když k tomu celou knihu známe všechna fakta a postavy tvrdí, že mohou dávat pod trochu jiným úhledem pohledu nový kontext, který nás šokuje, nechceme knihu odložit, dokud nám zjevné nebude taky jasné. A tak jsem hltal stránku za stránkou až k poslední kapitole, kde hlavní hrdinka vysvětlila svůj objev a já musel uznat, že to nebylo ani trochu zlé. Tak už zbývá jen dopsat, že se jedná o akční detektivku s naháněčkou, která by obstála i v kategorii thriller.
KapitankaNemo
  25. 9. 2011, 18:31
Knížka, na níž mi náhodou padl pohed v knihovně. Knížka, jenž mě extrémně zaujala. Knížka, díky které jsem se v noci bála.. Ano, to je ona, Láska až za hrob.

O co jde? Jde o americkou univerzitní studentku žurnalistiky. Dostala za úkol napsat esej. Napsala. Dostala trojku. Esej, ve které rozluštila záhadu, kterou se nepodařilo rozluštit ani vědcům v NASA. Lewittonská záhada. Záhada jedné firmy, jenž vyráběla mikročipy. Firmy, v níž v jeden okamžík zešílelo 26 lidí. Nejenom ti, co byly zrovna v budově. Taktéž muž, který měl dovolenou někde na Floridě a další dva, kteři seděli v kavárně. Jeden vyndal pistoli. Střelil druhého do hlavy a pak si i sám prostřelil mozek.... Jenom jedna žena to zvládla. Žena, jenž se před nějakou dobou vrátila z Marsu. Přivezla si s sebou snad nějaký vir? Bůh ví. A teď už i Cameron, po které jde FBI. Přežije to odvážná dívka??

Knížku jsem četla přes dvě noci. Kolem druhý (ranní) jsem vždy zhasínala... Ale první noc jsem se strašně bála. Co se stalo v Lewittonu?? Nemůže mě to taky postihnout?? Bála jsem se jít a zavřít okno (i když tady asi šlo o mojí fóbii... bojím se v noci se dívat z okna... bydlíme v přízemí...), takže jsem celou noc mrzla..

Ale naštěstí (nebo naneštěstí?!) se jednalo "pouze" o LWT. Co, že je to LWT? To se dozvíte po přečtení knížky! :))