Zatmění

Zatmění Originální název: Visibility

Domino - 2008
ISBN: 978-80-7303-413-9

Domino (2008) 978-80-7303-413-9 344

Píše se rok 1952. Světem zmítá studená válka a Londýn úpí pod příkrovem zhoubné mlhy. Jednou z jejích mnoha obětí je zřejmě i utopenec, jehož tělo bylo nalezeno ve stojatých vodách říčky v Hyde Parku. Brzy vyjde najevo, že oním nešťastníkem byl mladý biochemik, jenž se jen několik hodin před smrtí chlubil, že učinil vědecký průlom, který by mohl změnit svět.
O výsledek biochemikova výzkumu projeví zájem CIA, KGB i MI5 a nastalý bezohledný boj proniká až do nejvyšších pater již tak rozjitřeného politického dění. To není vskutku snadná pozice pro Herberta Smithe, detektiva Scotland Yardu s minulostí špiona, který byl pověřen vyšetřením výbušného případu. Jak Smith pozvolna zjišťuje, kudy a kam vedly poslední vědcovy kroky, je si stále jistější, že do celé záležitosti jsou zainteresovány nejen tajné služby, ale že stopy vedou až do časů Třetí říše... (Založil/a: malc8k)

Boris Starling Boris Starling
*1969

scajo
  14. 2. 2013, 13:33
Zajímavá kniha, od které jsem ale díky slibnému tématu přece jen čekal trochu víc. Nicméně ve výsledku povedené, a to hlavně díky zajímavé postavě slepé potapěčky a všudypřítomné mlžné atmosféře, kterou autor vykreslil skutečně na výbornou.
Draconian
  6. 10. 2011, 13:25
Vynikající příběh s hustou atmosférou. Starling prostě neumí napsat špatnou knihu. Těším se na další román.
dalimoni
  4. 6. 2011, 20:42

Hodnotím knihu velmi vysoko, zajímavý příběh, který probíhá po válce v Londýně. Zajímavě vylíčené charakteristiky hlavních postav, dějová linie má spád, nechybí zde napětí, drama ale ani láska. Četl jsem i Mesiáše a Bouři, ale tento příběh je trošku o něčem jiném.

MMacicekk
  10. 4. 2015, 12:05
Moje druhá kniha od Starlinga a po výborném Mesiáši celkem velké zklamání. Do příběhu jsem se nemohla pořádně začíst, nudilo mě to, ale zápletka nakonec zajímavá, nečekaná, i co se týče objevu, tolik vyznamného pro lidstvo :-)
nenia
  6. 1. 2011, 15:37
U Starlinga jsem byl zvyklý na trochu jiný šálek kávy. Pravdou je, že od Mesiáše to s ním jde z kopce...no ale ten Mengele na konci mě docela pobavil, takže zase taková ztráta času to nebyla...