Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Parazit

89%
4 49
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Parazit
Autor:
Originální název: Twisted Wing

Nejnovější vydání:
Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-527-3
Počet stránek: 300
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 17x v oblíbených
v přečtených 69x v přečtených
v knihovně 29x v knihovně
k přečtení 45x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2010) 978-80-7303-527-3 300

Slavnou univerzitu v Cambridgi zachvátil strach. Nález zmasakrovaného a bezhlavého těla studentky byl děsivou předzvěstí vražedné série, která paralyzuje veškeré dění. Studenti se neobávají zkoušek, ale toho, že se nedožijí promoce. Policie je v koncích – stopy neexistují, obvyklé vyšetřovací metody nikam nevedou. Je zřejmé, že klíč k odhalení pachatele nemohou nalézt detektivové, ale psychiatr. Doktor Denison má v péči studentku Olivii, která byla nalezena na místě poslední vraždy zkrvavená a v takovém šoku, že na celý měsíc ztratila řeč. Denison věří, že hluboko v Oliviině podvědomí se skrývá identita vraha. A co víc – že pachatel patří ke skupince nejbližších dívčiných přátel. Kdo ze studentů má ale mysl natolik zvrácenou, aby se domníval, že uříznout kamarádovi hlavu není zase nic tak hrozného? Denison postupně proniká do temných zákoutí Oliviina podvědomí a zjišťuje, že nic není takové, jak se na první pohled jeví. Aktéři si závratnou rychlostí prohazují masky vraha a oběti. S každou obrácenou stránkou čtenář dochází k přesvědčení, že největším hororem není useknutá hlava či rozbodané tělo, ale poznání, co se může skrytě odehrávat v navenek normální mysli… (Založil/a: malc8k)

(více)  
Ruth Newman Ruth Newman

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LeaLea
80% 80% 80% 80% 80%
  27. 7. 2012, 9:07
Jsou knihy, k nimž se prostě nedovedu vyjádřit stručně jednou větou, natož je bez váhání ohodnotit. Parazit k nim patří. Výsledný dojem je velmi dobrý, ale na pět hvězdiček mi tam prostě kupa věcí pořád chyběla.
Nebavily mě postavy. Kromě Olivie bylo těžké si ostatní podle něčeho specifického zapamatovat, abych se vůbec mohla vydat do pátrání po vrahovi hned na prvních stranách. Přeskakování v čase mě spíš nutilo knihu odložit, než se netrpělivě pročítat k pokračování pasáže, kterou autorka uťala v půli. Styl psaní neuvěřitelně nezáživný, jehož výsledkem bylo, jako kdybych četla jen strohé policejní hlášení a výpovědi psychologa. Už jsem četla mnohem záživnější Brity. Pokud bych si měla vzpomenout na nějaké prostředí, v kterém se děj odehrával, nevybaví se mi uceleně nic. Asi Ruth strávila v prostředí Cambridge tolik času, že ji už ani nenapadlo pořádně ho popsat těm, kdo tam nebyli.
Na druhou stranu nápad stál rozhodně za to! Tušila jsem od začátku, ale až do konce bych na vraha vážně nevsadila. Rozštěpená osobnost mě z toho celého zaujala nejvíc. Tady se projevilo autorčino nadání (a studia) a mě si tím v závěru přiklonila na svou stranu.
Výsledek: Podaní: *** Nápad: *****
Ange014
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 2. 2013, 8:38
Detektivky nečtu, takže nemám moc možností srovnání, ale čtení mě bavilo. Nebylo to vůbec strašidelné ani záhadné, ale napínavé ano a moc. Bohužel po přečtení mi vadí jedna věc. Všechno, co se v první části příběhu stane nás vede k určitému závěru, který když je vyvrácený, tak se všechno děje tak, aby nás to vedlo k jinému závěru a nakonec je všechno jinak, my máme šokující závěrečné odhalení a je úplně jedno, že věci, které byly řečeny předtím tím pádem najednou vůbec nedávají smysl (a nepomohl ani epilog, který měl asi dovysvětlit mezery).
optimistick
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 2. 2012, 23:47
Takové lehké psycho zasazené do dění na univerzitě. Po celou bodu čtení pátráte spolu hlavním vyšetřovatelem po pachateli a na konci nechcete věřit, že to je on. Děsivé ponaučení, že vrah je nejlepší herec. Trochu mě děsily určité momenty knihy, ale to takový správný thriller musí mít.