Slunění v dešti

Originální název: Sunbathing in the Rain

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-435-5

Jota (2006) 80-7217-435-5 198

Autobiografický příběh zachycující zápas s depresí a proměny, jimiž prochází život i vztahy talentované mladé spisovatelky, která svoji diagnózu přijímá jako životní výzvu a šanci. (Založil/a: sestrad)

Gwyneth Lewis Gwyneth Lewis
*??.??.1959

Ramirez85
  31. 8. 2014, 18:58
Veselá knížka o depresi není veselá tím, že by autorka problém deprese nějak shazovala nebo zlehčovala, sama prošla peklem deprese, tudíž ví, že o tomto se žertuje těžko. Ono 'veselá' znamená, že je jen na vás, jak se s touto psychickou nemocí vypořádáte, autorka jen nabízí svůj úhel pohledu, jak se s ní vypořádala ona. A že to byla dlouhá a těžká cesta.
Laděnka Šušu
  13. 4. 2014, 14:30
Jeden čínský příběh vypráví o starém hospodáři, který měl starého koně a oral s ním svá pole. Jednoho dne mu kůň utekl do hor a když ho všichni sousedé litovali v jeho neštěstí, rolník jim odpověděl : "Neštěstí, nebo štěstí, kdož ví?"
Po týdnu se kůň vrátil z hor se stádem divokých koní a tentokrát mu sousedé blahopřáli, jaké má štěstí.
"Štěstí, nebo neštěstí, kdož ví?" Když se pak rolníkův syn pokoušel jednoho z divokých koní zkrotit, kůň ho shodil ze hřbetu a syn si zlomil nohu. Všichni to pokládali za velké neštěstí. Ne však rolník, jehož jedinou reakcí bylo : "Neštěstí, nebo štěstí, kdož ví?"
Po několika týdnech přišli do vesnice vojáci a odvedli všechny zdravé mladíky, které tam našli. Když viděli rolníkova syna se zlomenou nohou, nechali ho být.
A bylo tohle štěstí, nebo neštěstí? Kdo to ví?

( Anthony de Mello, Sadhada: A way to God )
Trina1
  24. 3. 2011, 14:58
Tak já mám úplně jiný názor. Tahle knížka mě velmi, velmi zklamala. Čekala jsem od ní úplně něco jiného. S depresí jsem se v mém blízkém okolí setkala, takže vím, že to je vážné téma, ale čekala jsem, že v knížce o tom bude psáno s nadhledem a humorem, jak je psáno v názvu, že to bude trochu odlehčené. Veselá knížka o depresi vůbec není veselá. Navíc se mi strašně špatně četla, po padesáti stránkách jsem to vzdala.
Radim Kapavík
  18. 2. 2016, 12:36
Spíše zajímavé vyprávění o autorčině dosavadním 40-letém životě, které se soustředí na vyvrcholení v depresi, ale zdaleka není jen o ní...
Chris146
  31. 1. 2011, 22:08
Autorka evidentně o depresi lecos ví. Líbí se mi rozdělení knížky na menší úseky, opravdu krátké, přesně takové jaké člověk v depresi potřebuje. Dokázala mě povzbudit.
sestrad
  14. 5. 2010, 9:48
Přátelé, kteří dobře vědí, co to znamená deprese, mi sami tuhle knížku doporučili, že je prý ojediněle pozitivní a povzbudivá. je to tak, tohle je knížka, která neprobouzí soucit, ale naději a obdiv z životní síly, která je v člověku.