Hromoklín

Originální název: Tale of the Thunderbolt

Triton - 2010
ISBN: 80-7387-336-3

Triton (2010) 80-7387-336-3 296

Třetí kniha série Země upírů.

Je čtyřicátý osmý rok Karského zřízení. Karané, legendární upíři, posedlí zvrácenou touhou po krvi, nastolili na Zemi tyranii - zdecimované lidstvo tak přežívá pouze z rozmaru krutých vládců.
Hnutí odporu se však pokouší získat planetu zpět. David Valentin, příslušník kasty elitních agentů, se v nepřátelské uniformě nachází na palubě Hromoklínu, starého dělového člunu, aby přivezl dávno zapomenutou zbraň, která by mohla Rozparovače porazit. Nový úkol Davida zavede na karibské ostrovy, kde společně s korzáry a partyzány bojuje s Karany, Rozparovači a renegáty.
Návrat domů je však trpčí než vše, co doposud zažil. (Založil/a: powell)

E. E. Knight E. E. Knight
*07.03.1965

Richie
  21. 1. 2013, 14:03
Další díl série rozhodně nezklamal a drží si vysokou úroveň. David Valentin poznává nové země, opět bojuje proti karanským vládcům a když už se zdá, že lidstvo získává mocnou zbraň proti upírům, tak dochází k překvapivému zvratu ...
Po tomto dílu jsem nemohl jinak než toužebně očekávat další :-)
anishta
  20. 8. 2013, 22:01
Tak jak se mi líbily předchozí díly, tak tenhle je zatím pro mě nejlepší... Mám ráda námořní příběhy a tady se objevila perfektní kombinace všeho ("upíři",akce, nějaká ta láska, moře, zrada --> paráda)... :D Sice jsem se jednu dobu lehce vrátila do Narnie, ale i tak super...:D A nakonec když už bylo vše moc růžové rána pod pás... Největší spokojenost z mé strany...
Very.N
  27. 5. 2015, 16:18
Je zajímavé, jak je pro někoho Hromoklín (zatím) nejlepším dílem série, pro mě zatím nejslabší. Hodnocení píšu po přečtení Povstání, které mě absolutně dostalo. S Hromoklínem jsem tak nějak v poklidu proplula vodami a ani to se mnou moc nezahoupalo :-)
cubajz
  28. 10. 2013, 16:42
Zatím nejlepší díl série, už se moc těším na další. Už jen proto, že konec svou ...to be continued přímo rve koule:)
bobkulisek
  1. 7. 2014, 12:26
U mě tedy má tato série sestupnou tendenci. Ve Vlkovi bylo pár nových, neotřelých nápadů, ale další díly již nic nového nepřináší. Zdlouhavé líčení putování po Haity, útěky, ale i boje mě nudily. V každém díle pak jiná ženská se kterou se hlavní hrdina kupodivu zaplete-prostě klišé, bez nápadu, zvratu, nebo snad hlubšího smyslu. Pro mě příliš jednoduché a nenáročné čtení a to přitom nemám v oblibě Eriksona pro naprosto chaotický a překombinovaný děj. Noční klub od Kulhánka je pro mě vrchol tohoto žánru, kterému se Knight přiblížil jen na velmi uctivou vzdálenost. Jsem zvyklý série knih dočíst, ale v tomto případě ty další opravdu jen z povinnosti.
CGY
  7. 1. 2011, 20:47
Narozdíl od jiných sérií se Ericu Knightovi daří držet (dle mého skromného názoru) vzestupnou tendenci svého příběhu. Jednička se mi velmi líbila, dvojku považuji za ještě lepší a tento třetí díl se minimálně druhému vyrovná. Kočka Valentin se dostává opět na nové působiště. Odkrývají se další podrobnosti karanské historie a jejich přítomnosti na matičce Zemi. Potkáváme další spoustu nových lidí, na dobré i špatné straně. A sledujeme další osudy postav, které už známe. Když už situace vypadá kriticky, vyvrbí se to do hladka, až si čtenář oddychne. A jakmile to plyne podle plánu, podle Murphyho zákonů se to pokazí.
Závěr neuvěřitelně graduje a po udělení pěti hvězdiček se nemohu dočkat dalšího dílu.
Doporučuji.