Jantarová komnata

BB art - 2008
ISBN: 80-7381-329-1

BB art (2008) 80-7381-329-1 380
BB art (2001)

Jednou ze záhad druhé světové války je krádež unikátní Jantarové komnaty. Na základě dějinných faktů jsou popsány vzájemné vztahy Pruska a Ruska za vlády Bedřicha II. a Petra Velikého a střet obou zemí, kdy jejich protagonisty byli Hitler a Stalin. (Založil/a: powell)

23.44
  17. 11. 2015, 7:00
Zajímalo mě téma, takže jsem se do toho pustila. Dlouhé úseky, hlavně přibližně v první třetině, jsem se nudila. Rodinná vášeň pro hlídání jantarové komnaty se mi moc reálná nezdála a proplouvání všemi režimy je nepravděpodobné, zejména v období 2. světové války a po ní. Projížděli Evropou, všude dveře otevřené, návrat do SSSR a klidný další pobyt tam /když se do pracovních táborů posílalo za daleko menší "přestupky" než služba německému pohlavárovi nebo služba v německém lazaretu/. Ale jinak dobré, dokonce za pasáž, kdy Němci začali prohrávat a stahovali se, jsem chvíli chtěla dát 4*.