Druzi ve smrti

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-507-0

Baronet (2012) 978-80-7384-507-0 368
Baronet (2007) 80-7214-972-8 368

Porta má větší štěstí než mnoho jeho spolubojovníků: z východní fronty se, spolu s Drobečkem, vrací, byť lazaretním vlakem a s omrzlinami druhého stupně. Přátelé se léčí v hamburské nemocnici, vymetají bordely a putyky. Odmítají režim, který je nutí k nesmyslnému boji, což vede k řadě střetnutí s vojenskou policií. Jednou z bestií v lidské podobě je obrovitý rotný Braun, jehož nakonec Drobeček zaškrtí kusem ocelového drátu. Příjemný život v zázemí však nemůže trvat věčně. Opět se ocitají na východní frontě, kde německou armádu decimují ruské tankové a letecké útoky, které Hassel dokáže barvitě popsat. (Založil/a: powell)

bratr_jezek
  24. 10. 2015, 20:16
"Speciální" komando sebrané s lidí s určitým škraloupem opravdu ukazuje, že i na německé straně nemuseli bojovat jen fanatičtí fašisté, ale i lidé, kteří si cenili nejvíc přátelství a pomoci ve společné touze přežít.
Greny
  11. 10. 2014, 11:30
Kniha se mi so rukou dostala náhodou a musím uznat, že je bravůrně napsaná. Především pravdivá a odprosťuje se od častého modelu německý voják = nacista až do morku kostí. Už se těším na další knihy, které se mi od tohoto autora dostanou do rukou.
Trash1918
  28. 1. 2015, 18:23
Tak trochu výplod choré mysli, který nemá nic společného s pravdou, větší hloupost o válce jsem snad nečetl. Zařadil bych to spíš do scifi.