Limit

Profil knihy je v jiném jazyce

Limit

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-551-2443-8

Ikar (2011) 978-80-551-2443-8 1048

Máj 2025:
USA ťažia na Mesiaci hélium-3 a vesmírnym výťahom ho dopravujú na Zem. Zdá sa, že zásobovanie našej planéty energiami je definitívne vyriešené. Technologický gigant Orley Enterprises spôsobil revolúciu vo vesmírnom letectve a svetové veľmoci sa usilujú uchmatnúť si čo najväčší kus Mesiaca. Svetu už nevládnu politici na čele štátov, ale šéfovia mnohonárodných koncernov.
Excentrický multimiliardár Julian Orley sa so skupinou prominentných hostí z celého sveta vydáva na dobrodružný výlet do vesmíru. Na opačnej strane zemegule má súkromný detektív Owen Jericho vypátrať krásnu čínsku disidentku Jou-jou, po ktorej akoby sa zľahla zem. Na prvý pohľad to vyzerá ako celkom všedná zákazka, no čoskoro sa ukáže pravý opak. Jou-jou totiž pozná tajomstvo, ktoré zrejme zaujíma aj iných. Hrôzostrašná naháňačka, v ktorej ide o život, vedie z Číny cez Rovníkovú Guineu, Berlín, Londýn až do Benátok.
Záhadný protivník najal profesionálnych vrahov, aby Jericha a Jou-jou zavraždili. Dej nás zavedie do chaosu žoldnierskych vojen v Afrike, bojov o ropu, alternatívne zdroje energie a vedúce postavenie vo vesmíre – a na Mesiac, kde sa Orleyho skupina vesmírnych turistov ocitá zoči-voči smrteľnému nebezpečenstvu.

Z nemeckého originálu Limit (Verlag Kiepenheuer & Witsch GmbH & Co. KG, Cologne, 2009) preložili Zuzana Guldanová, Katarína Széherová, Katarína Kovačičová.

Frank Schätzing Frank Schätzing
*1957

kope
  22. 1. 2016, 13:38
Moja prva kniha od Franka, sam som si ju vypytal k narodeninam. Kniha je po prvej tretine velmi dobre napisana, dej ma rychly spad a netrpi prilis velkym mnozstvom postav. Zaver je vcelku predvidatelny.
Co ma mrzelo na tejto knihe je prvych asi 250 stran. Cela prva tretina bola v podstate predstavenie a opis postav a ich vzajomnych vztahov. Bolo to nudne a tazko som sa tym preluskal. Kto ale vydrzi, urcite neobanuje.
Styri hviezdy davam kvoli dlhemu nudnemu zaciatku a kvoli niekedy zbytocnym opisom nepodstatnych veci alebo dialogov a kniha je tak zbytocne velka.