Poslední republika I. - Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku

Poslední republika I. - Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku

Naše vojsko - 2008
ISBN: 80-206-0912-0

Naše vojsko (2008) 80-206-0912-0 369

Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku Kniha slavného "skandalisty" druhé světové války podává čtenáři vysvětlení, že Sovětský svaz druhou světovou válku nevyhrál, nýbrž naopak prohrál - a čtivou formou popisuje, co má tímto paradoxním a na první pohled zcela absurdním výrokem na mysli. Jako nápověda nám může sloužit názor, vyslovený Suvorovem už v jiných česky vydaných knihách, že totiž SSSR chystal útok na Německo, ale že Hitler Stalina o pár dní předešel... Tento názor Suvorov v nové knize Poslední republika rozvíjí a konkretizuje. (Založil/a: powell)

Gallienus
  20. 11. 2015, 16:17
Před touto knihou jsem nečetl žádnou práci Viktora Suvorova a hlavním motivem z mé strany tak byla zvědavost. Po přečtení musím autorovi přiznat, že jeho kniha se skvěle četla, Viktor Suvorov opravdu velmi dobře píše. Nechci se zaobírat tím, zda informace v knize napsané jsou pravda či ne, to si musí každý posoudit sám. Tuto práci napsal publicista, ne profesionální historik a je to znát na každé kapitole. Přesto se mi tento netradiční pohled na dějiny druhé světové války líbil, stačí si uchovat nadhled a knihu hned neodsoudit. Přesto se přiznám, že z ruských autorů píšících na podobné téma mám raději Marka Solonina, přijde mi korektnější, důvěryhodnější a má mnohem lépe nastudované materiály, které předkládá.