Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Poslední republika II. - Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Poslední republika II. - Proč Sovětský svaz prohrál druhou světovou válku

Nejnovější vydání:
Naše vojsko - 2008
ISBN: 80-206-0967-0
Počet stránek: 417
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 2x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Naše vojsko (2008) 80-206-0967-0 417

Kniha slavného "skandalisty" druhé světové války podává čtenáři vysvětlení, že Sovětský svaz druhou světovou válku nevyhrál, nýbrž naopak prohrál - a čtivou formou popisuje, co má tímto paradoxním a na první pohled zcela absurdním výrokem na mysli. Jako nápověda nám může sloužit názor, vyslovený Suvorovem už v jiných česky vydaných knihách, že totiž SSSR chystal útok na Německo, ale že Hitler Stalina o pár dní předešel... Tento názor Suvorov v nové knize Poslední republika rozvíjí a konkretizuje. (Založil/a: powell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 2. 2016, 15:55
Druhý díl Poslední republiky od Viktora Suvorova se mi líbil mnohem víc než ten první, je pravdou, že se někomu může zdát autorův zájem rozebírat každý detail kdejaké hlouposti, kterou vypustí nynější ruská (nebo předešlá sovětská) historická věda trochu otravná, přesto má to něco do sebe. V knize jsem se setkal asi s nejdrtivější kritikou Žukova, o které jsem se kde mohl dočíst, některé autorovi argumenty jsou velmi zajímavé. Tato práce má patřit do žánru literatura faktu, netvrdím, že tomu tak není, ale já se u knihy opravdu hodně nasmál, chvílemi jsem si myslel, že čtu grotesku, Viktor Suvorov má dar ve velmi poutavém psaní, tohle opravdu umí a já před ním smekám. Nechci se moc zaobírat tím, zda všechno v knize je pravda, sám jsem tam pár chybek v textu našel (především názvy lodí, ale to může být chyba překladatele) nicméně jsem laik, ale i kdyby byla jen polovina věcí v knize pravda, stojí to za zamyšlení.
Jestli má někdo zájem přečíst si trochu netradiční dějiny druhé světové války, tak mu nelze než Poslední republiku doporučit.