Lži Lockeho Lamory

Laser-books - 2009
ISBN: 978-80-7193-285-7

Laser-books (2009) 978-80-7193-285-7 482

Páni parchanti - kniha první

Camorr, město plné kanálů, dlážděných uliček, mostů, průchodů, paláců a chatrčí, bohatství i chudoby. A tam, kde jsou bohatí, bývají i lidé, kteří je o jejich majetek hodlají připravit. Mezi spodinou se šíří zvěsti o Trnovi, neporazitelném šermíři, mistrném zloději, duchovi, jenž prochází stěnami. Mnozí ho pokládají za pověstného zastánce chudých, ostatní za pouhý mýtus. Všichni se tak trochu mýlí. * Ve skutečnosti je oním bájným Trnem, ovšem aniž by o to stál, Locke Lamora, drobný, nešťastně zamilovaný a sotva zručný s mečem. Jeho slavné skutky jsou jen vychytralými podfuky toho nejsložitějšího ražení. O pověsti, které je obestírají, se tedy rozhodně neprosil, ostatně čím méně pozornosti je jim věnováno, tím lépe. Bohaté okrádá, ale chudým nedává ze své kořisti ani co by se za nehet vešlo. Vše si nechává pouze pro sebe a svoji věrnou bandu zlodějů, pro Pány parchanty. * Společně páchají drzé a odvážné podvody, které jsou v Camorru zcela novým druhem zločinného podnikání. Starobylé město však začíná znepokojovat smrtící tajemství a hrozí, že skrytá válka rozerve městské podsvětí, jediný domov, jaký kdy Páni parchanti poznali, na krvavé kusy. Lapeni ve vražedné hře, Locke a jeho přátelé prověří v boji o holý život svoji věrnost a důvtip až po nejzazší mez...
(oficiální anotace) (Založil/a: kuburumba)

Scott Lynch Scott Lynch
*02.04.1978

Phorbo
  1. 3. 2015, 20:27
Začínal jsem tu knihu číst několikrát, než jsem se do ní pořádně začetl. A upřímně, byla to kniha, která mi trvala snad vůbec nejdéle k přečtení. Sám to nechápu, jak je to vůbec možné, ale je to pravda. Každopádně jsem unešen. Prolínání Lockeho dětství se současností hezky dává najevo, kde se co kluci naučili. Samotný příběh je trochu zamotaný, ale určitě ne tak moc, jak to třeba umí pan Martin. Naopak je to jedno z mála fantasy, co jsem četl v poslední době, co mě dost bavilo. Uvidíme, jaké budou další díly.
Ferry919
  25. 7. 2012, 13:18
Super knížka. Je to jedna z těch knížek co se čte jedním dechem, takže se u ní nestačí člověk nudit. Vřele všem doporučuji.
kuburumba
  14. 5. 2010, 22:44
Dost dobré. V rámci žánru trochu neovyklé - žádná "tuctovka".
Akorát mne trochu rušilo, jak se střídá vždy kapitola z dětství s kapitolou ze současnosti.