Válka s démony - Hrozba

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Wales - 2010
ISBN: 80-86939-74-2

Wales (2010) 80-86939-74-2 352

Ztracená rasa elfů, taredhel neboli "hvězdný národ" putovala celým vesmírem, až dorazila na Midkemii. Tyto elfy v jejich předchozím domovském světě tvrdě drtila pustošící horda démonů. Z kdysi ohromné elfí říše zbyla jen hrstka přeživších. Základním kamenem učení taredhel je pověst o ztraceném původním světě, kterému jednoduše říkají "domovina". O místě skrytém v mlhách času a prostoru. Nyní jsou si jisti, že oním místem je Midkemie, a proto na ni hodlají vznést nárok.

Nelítostní a domýšliví taredhel hodlají odstranit vše, co jim stojí v cestě - jenže Pug a Konkláve stínů dobře chápou, že skutečné nebezpečí nepředstavují tito elfové, nýbrž horda démonů, která je pronásleduje. A nad Pugem stále visí proroctví, že je odsouzen přihlížet tomu, jak umírají všichni, které miluje... (Založil/a: powell)

kozel89
  15. 2. 2013, 10:57
Perfektní kniha. Čtivá, vtáhne do děje a nepustí až do konce. Oproti předchozí sáze Válka temných, která mi připadla trošku slabší než na co jsem u Feista zvyklý, se jedná o výrazné zlepšení. Sympatická mi byla dvojce elfích bratrů Laromendis a Gulamendis a i nová postava Amirantha. Kniha mě bavila a pana Feista považuju za nejlepšího autora fantasy, co jsem kdy četl.